1 : 1
(0:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Manchester City 1:1

Druhý Liverpool měl možnost odskočit Chelsea opět na šest bodů, ale tuto možnost nevyužil. S Manchesterem City opět potvrdil pověst remízového krále a získal jen bod za výsledek 1:1.

Trenér Benítez se musel v dnešním utkání obejít bez svých dvou důležitých záložníků Gerrarda a Xabiho Alonsa, a také možná proto nebyl schopný vyhrát. Liverpool ale mohl začít tím nejlepším možným způsobem. Neuběhlo ani pět minut a mezi střelce se málem zapsal Albert Riera. Skvělý centr, který na něj poslal Alvaro Arbeloa, ovšem dokázal na poslední chvíli odvrátit Micah Richards. Ve 14. minutě pro změnu sundal k zemi Dunne kanonýra Torrese, penalty se ale domácí hráči od rozhodčího Dowda nedočkali.

Za dalších deset minut bylo před bránou Shaye Givena opět řádně horko. Hned dvakrát nebezpečně zahrozil Kuijt. Nejprve využil zaváhání obrany Manchesteru a jeho dělovku zastavili hosté až na brankové čáře. Krátce na to pokoušel štěstí ranou z hranice pokutového území, ale míč poslal vedle. Citizens poprvé zahrozili až po půlhodině hry, kdy se po rychlém protiútoku dostal k zakončení Ireland, ale jeho první pokus vyrazil Reina a následná dorážka letěla pouze do boční sítě.

Liverpool se nechtěl spokojit s nerozhodným stavem a neustále to zkoušel. Do přestávky ještě několikrát nebezpečně zahrozil. Moc mu nechybělo hned dvakrát v závěrečných sekundách první půle. Nejprve využil Torres dlouhého výkopu Reiny a vybídl ke skórování Benayouna, jehož střela ale letěla nad, a v nastaveném čase si podobně vedl také Dirk Kuijt, kterému opět scházela přesnost.

Manchester City se dokázal v 51. minutě překvapivě střelecky prosadit. Kompany našel Bellamyho, jehož následná střela byla tečovaná Arbelou a skončila v bráně. Liverpool se na žádný velký odpor po inkasované brance nezmohl a viditelně se proti svému soupeři trápil. Dlouhou dobu si nevytvořil žádné gólové příležitosti. Hlavně proto kouč Benítez sáhl k posílení útočné řady El Zharem, jenž nahradil Rieru.

Hosté mohli jít dokonce do dvoubrankového vedení, ale Robinhovi scházela přesnost. V 78. minutě konečně Liverpool vyrovnal. Torres sice nedokázal po centru Benayouna vystřelit, míč se ale dostal ke Kuijtovi, jenž jej dokázal dostat do sítě. Reds se snažili stav utkání otočit a v závěrečných minutách několikrát vážně zahrozili, ale ani jeden pokus už za zády gólmana Givena neskončil.

Autor: Tomáš Honajzer / eurosport.com