Přátelské zápasy - mezistátní Přátelské zápasy - mezistátní

14.08.2013 20:00 CET
1 : 1
(1:0)

Rumunsko - Slovensko 1:1

Prípravný duel Slovenska, ktorý bol pod vedením nového trénera Kozáka prvým v tejto funkcii sa zrodil v Bukurešti remízou 1:1. Na zásah Stancua odpovedal rovnako hlavou Šesták po zmene strán.

V 3. minúte sme získali sme loptu v strede poľa, do behu ju poslal Kóňa Šestákovi a ten po pravej strane v šanci nikým nekrytý trafil žrď. Bola to najväčšia šanca Slovákov v prvom polčase, Rumuni však takisto hrýzli. Chyba Slovákov v strede poľa poskytla šancu na strelu Stancuovi, spoza vápna však mieril vedľa brány. Mucha zasahovať nemusel. V hre sme videli na nerovnom teréne množstvo nepresností najmä v strede poľa. Mucha zachránil po prudkom centri Hobana v 22. minúte. Loptu vyrazil do bezpečia ale len na chvíľu. Útok totiž ešte neskončil, obrana si neporadila s aktívnym Maximom a po jeho centri sa vlnila sieť. Hlavičku Stancuho však zastavil ofsajd. Mucha fantasticky na čiare vyboxoval prudkú hlavičku Gamana o tri minúty na to. Predviedli sa však aj Slováci, Šesták sa ocitol v ďalšej šanci takmer po polhodine hry. Opäť ho našla lopta napravo, tentoraz však volil po dlhom pase volej, ktorý musel Tătăruşanu vyraziť na roh. Roh Weiss nacentroval len na obranu domácich, ale následne pálil spoza vápna tvrdou strelou tesne nad. Zdalo sa, že polčas sa dohrá bez gólov, ale udreli domáci. Neubránili sme sa drvivému tlaku z pravej strany. Lopty lietali okolo ohňa, napokon sa dostala k útočníkovi Stancuovi a poľahky otvoril skóre. Mucha ani Pekarík center neubránili. Do kabín sa tak šlo za nepriaznivého stavu pre Kozákovcov - 1:0.

Po zmene strán prišlo okrem iného aj k hromadným striedaniam, Kozák poslal na ihrisko Nemca namiesto Jakubka. Bol to však kanonier z Prešova Šesták, ktorý sa ujal návratu do reprezentácie tak, ako sme to do neho čakali. Vyrovnané bolo po krásnom pase Weissa z pravej strany. Hlavou k žrdi následne umiestnil Šesták loptu do protipohybu brankára - 1:1. Strelec tak potvrdil, že kvality jeho rázu nám v reprezentácii chýbajú. Veď zatiaľ práve on mal najväčšiu šancu duelu v 3. minúte a postaral sa aj o vyrovnanie. Mucha chytil strelu Pintilliho, ofsajd sa nepískal Strela spoza vápna tak takmer narobila nepríjemné problémy. V závere sa už len duel dohrával, Rumuni boli vyrovnaním otrasení a v útoku už neboli príliš nebezpeční. Blízko k zmene skóre mal center Maka, ale Nemca vo vápne nenašiel skôr, ako bol pri lopte Tătăruşanu. Nemec ešte vybojoval priamy kop po faule pred pokutovým územím v 90. minúte, ale Kuckova bomba sa neujala. V Bukurešti sa tak zrodila v podstate zaslúžená remíza.

Autor: Ľubomír Hudačko