Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 20:00 CET
3 : 0
(1:0)

Turecko - Estonsko 3:0

Estonsko se v minulé kvalifikaci propracovalo až do baráže, v té aktuální ale ztrácí naděje na zajímavé umístění hned na začátku. V pátek prohrálo doma s Rumunskem, nyní nestačilo v Turecku.

Pro hosty přitom začal zápas velmi nadějně, po několika minutách se do míče opřel Lindpere a trefil tyč. Utkání pak hodně ovlivnil moment z 20. minuty, Jääger fauloval Yilmaze a sudí Marcin Borski mu ukázal rovnou červenou kartu.

Turci podle očekávání kontrolovali hru a vytvářeli si šance, dlouho ovšem chyběla přesnost v zakončení. Tu postrádali Bulut, Yilmaz a Arda Turan. Když už pak Yilmaz trefil prostor mezi tyčemi, byl proti jeho střele připraven Parejko.

Parejko se proti Yilmazovi v první půli zaskvěl ještě jednou a vyškrábl i trestný kop Emreho, čisté konto ovšem až do přestávky neudržel. Ve 44. minutě se k míči v pokutovém území dostal Emre a přesnou střelou otevřel skóre - 1:0.

Druhá půle přinesla stejný obrázek, jako ta první, Estonci byli pod velkým tlakem a dvakrát mu neodolali. Po hodině hry zvyšoval Bulut, patnáct minut před koncem stanovil konečnou podobu výsledku Inan. Další zásahy pak s chutí hrajícím domácím už vynikající Parejko nepovolil.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com