Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 20:15 CET
2 : 0
(1:0)

Slovensko - Lichtenštejnsko 2:0

Žádná gólová kanonáda se nekonala. Slováci si moc dobře nevěděli rady s lichtenštejnskou obranou, pozornou tvrz překonali až v 36. minutě díky gólu Sapary. Ve druhém poločase přidali další branku, o tu se postaral Jakubko. Slovenští reprezentanti, kteří nepodali přesvědčivý výkon, nakonec slaví povinné vítězství 2:0. V tabulce kvalifikační skupiny G tak mají po dvou zápasech čtyři body.

Slováci se pokoušeli hned v úvodu vstřelit rychlý gól. Už v šesté minutě se jim to mohlo podařit, ale Zabavník po Stochově přihrávce nepřekonal lichtenštejnského brankáře Jehleho. Hosté dobře bránili a odolávali slovenskému útoku. V 25. minutě dokonce vystrčili růžky Lichtenštejnci, když z dvacetimetrové vzdálenosti ohrozil domácí bránu Polverino, brankář Kuciak musel předvést parádní zákrok.

Diváci si museli v Pasienkách na první gól počkat až do 36. minuty, kdy se do vedení dostali favorizovaní slovenští fotbalisté po trefě Marka Sapary. Ten v pokutovém území nadvakrát dotlačil míč do brány. Slovensko tak vedlo 1:0 a tento stav mohlo zvýšit těsně před odchodem do šaten. Hamšik totiž v 41. minutě hlavičkou trefil břevno. Grigovi svěřenci vyhráli první půli 1:0.

I po změně stran byli domácí reprezentanti aktivnější. Do šance se dostal v 51. minutě Hamšík, jenž z třicetimetrové vzdálenosti krásnou ránou prověřil brankáře Jehleho, ale ten jeho pokus zneškodnil. V dalším průběhu zápasu si Slováci nedokázali vytvořit další vyloženou šanci. Na hřišti se děly zajímavé věci až od 77. minuty, kdy mohlo Lichtenštejnsko potrestat chybu slovenského brankáře Kuciaka, ale Hasler naštěstí pro domácí minul bránu.

O několik okamžiků později se slovenská družina dostala do dvougólového trháku zásluhou Jakubka, jenž po Stochově střele na bránu dotlačil míč do brány. Jakubko se málem blýskl i v nastavení, ale mířil těsně vedle levé tyče. Slováci nakonec vydřeli výhru 2:0 nad Lichtenštejnskem.

Autor: David Křížka / onlajny.cz