Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 20:30 CET
0 : 6
(0:2)

Černohorci dle očekávání rozstříleli San Marino

Jak se asi čekalo, Černohorci neměli se San Marinem pražádné starosti. Před přestávkou ho ještě šetřili, když se prozatím jen uklidnili dvěma slepenými zásahy, po ní už ale naplno úřadovali. Nakonec domácí konto zatížili šesti góly a duu Delibašić-Bećiraj scházel po závěrečném hvizdu jediný krok k hattricku.

V Podgorici to v pátek nebyla žádná pohádka, remíza 2:2 s Polskem znamenala spíše zklamání. Tentokrát si ale Balkánci nemuseli s ničím lámat hlavy, jakkoliv šli do vedení až ve 24. minutě. Tehdy Luka Djordjević zblízka dorážel střelu hvězdného Jovetiće, jenž se dnes kupodivu mezi střelce zapsat nestihl.

Výrazně potřeba to každopádně nebylo, jelikož při chuti stále zůstávali jiní. Například Bećiraj, jenž se těsně po Djordjevićovi prosadil precizní ranou zvnitřku pokutového území, aby chvíli po obrátce dalším umístěným pokusem vlastně definitivně rozhodl. Poté už muži ze země obklopené Itálií nekladli vůbec žádný odpor.

Z větší dálky se vzápětí prosadil Zverotić, aby předznamenal pozdní show střídajícího Andriji Delibašiće. Muž, který dlouhodobě působí ve Španělsku, nejprve Simonciniho překonal z dorážky a pak zužitkoval přesný centr Kasalici.

Autor: Tomáš Daníček / soccernet.com