Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 20:45 CET
2 : 0
(0:0)

Řecko - Litva 2:0

Řecko si po Lotyšsku poradilo i s Litvou, i když na první branku se čekalo hodně dlouho. Čtvrtfinalista letošního evropského šampionátu tak kvalifikaci o postup do Brazílie odstartoval na jedničku.

Řekové byli od úvodu lepším týmem a skóre mohli otevřít už v páté minutě, Gekas z dobré pozice hlavičkoval mimo. Za hosty odpověděl Mikoliunas, Kamezis si na své konto připsal jeden z mála zákroků.

Ve 26. minutě zahrávali domácí trestný kop, Ninis poslal na litevskou bránu hodně nepříjemný míč a Karčemarskas měl co dělat, aby vyrazil nad břevno. Ve 42. minutě měl pak Karčemarskas znovu spoustu práce, tentokráte proti zakončení Fortounise. Tečku za prvním poločasem pak udělal nepovedený lob Katsouranise z dvaceti metrů.

V úvodu druhé půle se znovu vyznamenal Karčemarskas, tentokráte zlikvidoval hlavičku Mitrogloua z bezprostřední vzdálenosti. V další šanci pálil vedle Tziolis, poté už se ale domácí fanoušci mohli radovat. V 55. minutě hlavičkoval Mitroglou pouze do tyče, odražený míč ale dopravil na místo určení Ninis - 1:0.

A nakonec nezůstalo u jedné branky, v 72. minutě se totiž zasloužené odměny dočkal aktivní Mitroglou, jemuž gólovou pozici připravil Ninis.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com