Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Řecko - Bosna a Hercegovina 0:0

Fotbalisté Bosny a Hercegoviny získali po vysokých vítězstvích nad Lichtenštejnskem a Lotyšskem cennou remízu z půdy Řecka a udrželi si vedoucí postavení. Společně se Slovenskem mají aktuálně všechny tyto tři týmy shodný počet bodů. V Pireusu tentokráte branka nepadla, nerozhodný výsledek celému střetnutí rozhodně sluší.

Řekové přece jenom chtěli na domácím stadionu urvat všechny tři body a zatlačili na soupeře od samého začátku. Neuběhlo přitom ani pět minut a Gekas už rozezvonil tyčku Begovičovy branky. Po něm to na bosenského gólmana zkoušel z přímého kopu Torosidis, jeho pokus však byl ve 22. minutě jím zlikvidován.

Hosté se ocitli v první větší příležitosti zápasu o čtyři minuty později, to když neúspěšně pálil Džeko. Ve 41. minutě byla Bosna a Hercegovina gólu opravdu velice blízko, avšak brankář Karnezis parádně vychytal Luličovu šanci. I po přestávce pokračovala v dobré hře a ve 49. minutě bylo pro Řecko málem zle po dalším pokusu Džeka, jenž zamířil zase jen mimo.

Poté se domácí dokázali vzpamatovat a soupeř může děkovat hlavně Begovičovi, že udržel čisté konto. Řecký tlak nabíral na obrátkách, v 79. minutě byl v největší možnosti Salpingidis, jenže neuspěl. Na druhé straně to zkoušel Stevanovič, ale ani on proti Karnezisovi neuspěl. Tři minuty před koncem zahrozil ještě Misimovič, toho ale skvěle odzbrojil Tziolis.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com