Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:45 CET
3 : 0
(1:0)

Německo - Faerské ostrovy 3:0

Němci splnili povinnost a vstoupili do světové kvalifikace vítězně, jejich fanoušci si ale možná představovali více branek v síti outsidera z Faerských ostrovů. Hosté ale díky skvělému brankáři a semknuté defenzivě odjíždějí z AWD-Arény jen s třígólovou prohrou.

Mužstvo Joachima Löwa, který upřednostnil netradiční rozestavení 4-1-4-1, podle očekávání převzalo takřka výhradně iniciativu a zatlačilo trpaslíka do hlubové defenzivy. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat, tu první měl po přihrávce Müllera Reus, ale skvělým zákrokem se vyznamenal Nielsen. Hostující brankář, který patří do kádru Man City, si poradil také s umístěnou střelou Khediry či ranou z voleje v podání Müllera.

Nielsen měl i štěstí, například když Klose hlavičkoval jen na horní síťku či v jasné pozici střílel přesně do jeho rukavic. Z obléhání a kombinací na hraně či uvnitř šestnáctky vzešla ještě příležitost Reuse, který sice nezakončil dobře, v osmadvacáté minutě ovšem stál na začátku akce vedoucí ke kýžené brance. Míč přihrál Götzemu, ten protancoval kolem několika protihráčů a do protipohybu gólmana přesně zakončil - 1:0.

Hosté sice několikrát svévolně utekli na německou polovinu, Neuera ale neohrozili a naopak mohli být rádi, když znovu Klose a znovu Müller ztroskotali na zakončení. Nepříliš vidět byl během první půle Mesut Özil, kterého zastínila dortmundská dvojice Götze - Reus; byl to ale právě hráč Realu Madrid, komu patřil druhý poločas.

Běžela čtyřiapadesátá minuta, Faerské ostrovy chtěly dokonat senzaci a udeřit z rohového kopu, otevřely ale zadní vrátka a to se jim vymstilo. Na konci německého kontru byl centr Müllera a hlavně střela Özila, která propálila Nielsena - 2:0. Díky navýšenému vedení už mohla Nationalelf hrát v naprostém klidu, který ale stále postrádala v koncovce, kde nepřesně mířili Özil a Reus.

Jogi Löw si pak mohl ještě jednou mnout ruce v jednasedmdesáté minutě. Jeho svěřenci totiž předvedli tolik kýžený presink, který proti dnešnímu soupeři jinak příliš neprocvičili, po zisku míče v podání Lahma vysunul Reus znovu Özila a ten procedil míč mezi nohama faerského brankáře - 3:0. Poté přišla na řadu četná střídání a pár minut před koncem také zákrok pro Neuera, kterému ale Holstova střela z dálky nepříjemně zahopsala a divže neskončila v brance. Nakonec se tak nestalo a hannoverské publikum tak mohlo oslavit výhru 3:0.

Autor: Petr Vaněček