Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:00 CET
0 : 1
(0:0)

Malta - Arménie 0:1

Fotbalisté Arménie byli v tomto zápase jasným favoritem a nikdo nepočítal s tím, že by tým zaváhal. Nicméně hosté to vůbec neměli lehké a po bezbrankovém prvním poločase museli zachraňovat situaci v tom druhém. Nakonec o vítězství hostů a důležitých třech bodech rozhodl dvacet minut před Artur Sarkisov. Malta ale ukázala, že o jednoznačné výhry soupeřů rozhodně už nemá zájem.

V úvodní čtvrthodině byli hosté o něco lepší, ovšem střelecký pokus k vidění nebyl. Arménie se sice usadila u vápna protivníka, jenže vážnější akci si vypracovat nedokázala a k první střele se dostala až krátce po půlhodině hry. Největší možnost úvodního dějství neproměnil Mkrtčjan, který z úhlu trefil pouze tyč. Brankář Hogg nebyl v prvním poločase jistý a o chvíli později nabídl hostům další šanci, ta však nebyla proměněna.

Arménie až do konce úvodního dějství tlačila, k další vyloženější možnosti se už ale dostat nedokázala. Po změně stran hosté stále útočili, ovšem v úvodní dvacetiminutovce nenastala žádná změna a domácí skvěle bránili. Ihned na to ale přišla klíčová pětiminutovka, která rozhodla. Nejprve v 66. minutě trestuhodně zahodil jedinou šanci domácích Bogdanovič, který se ocitl před prázdnou brankou, jenže nikým neatakován branku z pěti metrů přestřelil.

A o čtyři minuty později platilo do puntíku nepsané pravidlo nedáš-dostaneš. Po nádherném sólu a následné narážečce Manoyana se ocitl před prázdnou brankou Sarkisov a z dvou metrů neměl problém skórovat. Malta se snažila dostat do tlaku a ještě srovnat, jenže i přes standardní situace se k brance soupeře nijak blíže nedostala. Arménie v závěru už držela balón na svých kopačkách a těsný náskok nakonec udržela.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com