Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 20:30 CET
1 : 4
(1:2)

Maďarsko - Nizozemsko 1:4

Holandsko má možná novou hvězdu, dnešní večer patřil jednoznačně Jermainu Lensovi, který vstřelil dvě branky a pro brankáře Bogdana znamenal neustálé nebezpečí. Poslední trefu přidal osvědčený útočník Klaas-Jan Huntelaar.

Holanďané doslova vlétli na domácí a již ve třetí minutě se dostali do vedení. Wesley Sneijder našel Luciana Narsingha, který si míč narazil s Robinem van Persiem. Nový útočník Rudých ďáblů nacentroval na nabíhajícího Lense a ofenzivní klenot PSV zkušené hlavičkoval do protipohybu brankáře Bogdana - 1:0.

Bleskurychlou odpověď ale měli domácí již připravenou, neboť o pouhé čtyři minuty později svítilo na tabuli nerozhodné skóre 1:1. Mladík Jordi Clasie fauloval ve vápně pronikajícího Zoltana Geru a rozhodčí byl ve svých názorech na tuto situaci více než nekompromisní. K penaltě se postavil zkušený Balazs Dzsudzsák a Maarten Stekelenburg lovil míč ze sítě.

Neuběhlo ani patnáct minut a skóre se měnilo opět. Tentokrát se přiklonilo na stranu hostí. Sneijderův centr zachytil na zadní tyči nehlídaný Bruno Martins Indi a v poklidu hlavičkoval - 2:1 pro Oranjes.

Jermaine Lens mohl přidat třetí branku holandského výběru, když si poradil s obranou ve složení Koman - Vanczak, ale brankář Bogdan jeho střelu vystihl a zneškodnil. Osm minut po změně stran se ale Lens svého druhého gólu v zápase přeci jen dočkal. Napadání Narsingha zakončil Lens pohotovou střelou přes brankáře Bogdana a zvýšil.

Pět minut poté musel své kvality ukázat Maarten Stekelenburg, který reflexivním zákrokem zneškodnil spolupráci Vanczaka s Priskinem a nedopustil dramatickou zápletku. Těsně nad Bogdanovu bránu poté mířil tvůrce hry Interu Milán, Wesley Sneijder, jehož rána uvedla rychlé ruce brankáře Bogdana opět do práce.

Oživení do skomírajících holandských řad vnesl také střídající útočník Huntelaar. Nejprve se prosadil po chybě domácí obrany, poté jeho druhou snahu o skórování zastavila s vypětím sil obrana Maďarska. Ani ta ale dnes nezastavila Lense a spol. Domácí sice dokázali vstřelit branku favoritovi, utkání ale dopadlo podle očekávání a Holanďané jsou se šesti body první.

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, soccernet.com