Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:30 CET
1 : 2
(1:0)

Lotyšsko - Řecko 1:2

Řecko se skoro na den přesně znovu představilo v Lotyšsku a tentokráte si domů odvezlo lepší výsledek. V kvalifikaci o ME remizovalo 1:1, dnes vyhrálo 2:1.

Úvod utkání byl hodně opatrný a na první šanci se čekalo až do 16. minuty, Fortounis svou hlavičkou našel jenom náruč připraveného Vaninse.

O chvíli později mířil nepřesně Katsouranis, v 35. minutě pak už slavil Gekas, radost mu ovšem zkazila tyč.

Lotyši byli horším týmem, do vedení ovšem nakonec paradoxně šli oni. Kyriakos Papadopoulos poslal v pokutovém území k zemi Višņakovse a kopala se penalta. Exekuce se ujal Cauņa, který také překonal Karnezise - 1:0.

Pro hosty mohlo být ještě hůře, zajímavě vypadající pokus Fertovse ale naštěstí pro ně zablokoval Spiropoulos. Tečku za první půlí pak udělal pokus Gekase a úspěšný zákrok Vaninse.

Řekové vstoupili do druhé půle podle očekávání hodně aktivně, Maniatis mířil mimo, rána střídajícího Samarase šla zase nad, podobně jako pokus Fortounise. Vyrovnání ovšem viselo ve vzduchu a realitou se stalo v 57. minutě, v níž se trefil Spiropoulos.

Řekové se ovšem s remízovým stavem nespokojili a jejich touze po třech bodech bylo učiněno za dost v 69. minutě, v níž Vaninse pokořil Gekas.

Kdo čekal nějaký lotyšský nápor, musel být hodně zklamán, Řekové kontrolovali závěr a byli to naopak oni, kdo mohl přidat třetí branku. Mimo hlavičkoval Gekas, se střelou Katsouranise si poradil Vanins. Příliš vysoko mířil Ninis, závěrečný pokus Torosidise pak srazil mimo Klava.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com