Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.06.2013 20:45 CET
0 : 1
(0:1)

Litva - Řecko 0:1

Fotbalisté Řecka zvládli velmi důležité utkání na půdě Litvy a přiblížili se alespoň baráži o světový šampionát. Díky zaváhání Slovenska si totiž na druhém místě vytvořili čtyřbodový náskok a se třinácti body ztrácejí na vedoucí Bosnu stále tři body. Naopak Litva zůstává na čtvrtém místě s pěti body a dveře na světový šampionát má téměř definitivně zavřené, v tuto chvíli to vypadá na souboj o čtvrté místo s Lotyšskem.

Páteční utkání nebylo příliš bohaté na šance a oba týmy velice dobře bránily, nicméně hosté rozhodli o své výhře už po dvaceti minutách hry zásluhou Lazarose Christodoulopoulose. V dalším průběhu měli mírný tlak a byli k brance blíže, ovšem diváci se už žádné trefy nedočkali. Řecko tak vyhrálo nad Litvou i podruhé ve skupině a potvrdilo současnou dobrou formu, jenže k přímé cestě na šampionát potřebuje ve čtyřech zbývajících zápasech zaváhání Bosny.

Hosté se prosadili z ničeho nic přesně po dvaceti minutách hry, kdy Holebas poslal centr z pravé strany a Christodoulopoulos unikl všem litevským hráčům, hlavou pak pohodlně překonal bezmocného brankáře Emilijuse Zubase. Hosté měli tlak i nadále, avšak do další příležitosti se dostali až téměř v polovině druhého dějství. Po krásné kombinaci se ve vápně ocitl Gekas, jenže před poloprázdnou brankou mu chyběl krok k zakončení z pěti metrů.

Litva byla i ve zbývajících minutách naprosto neškodná směrem dopředu a v samém závěru navíc otevřela obranu, čehož Řecko mohlo využít. V poslední minutě se za zády Zubase rozezvonilo pouze břevno a výsledek zápasu se tak již nezměnil. Na začátku září se Litva pokusí udržet naději na půdě konkurenčního Lotyška, Řecko má naopak před sebou papírově snadné utkání na půdě Lichtenštejnska a poté ve třech utkáních už bude hrát pouze doma.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, eurofotbal.cz