Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 19:00 CET
0 : 4
(0:2)

Izrael - Rusko 0:4

Velmi dobře otevřeli kvalifikaci Rusové, kteří mají na svém kontě dvě výhry. V Izraeli si počínali suverénně a zvítězili 4:0.

Hostujícímu týmu hodně pomohla už šestá minuta, v ní z dálky napřáhl Keržakov a trefil parádně - 0:1.

Domácí se ještě pořádně nestačili otřepat z úvodního zásahu a už prohrávali o dvě branky. O dvanáct minut později se do šance dostal Kokorin a Aouate lovil míč ze sítě podruhé.

Rusové zápas opanovali a před přestávkou mohli přidat další branky. Glušakov a Vasilij Berezuckij mířili moc vysoko, po střele Keržakova pak měl práci Aouate. Samotný závěr úvodní části hry pak patřil domácím. Vše začala nepřesná rána Natcha, velkou příležitost pak propásl Radi, když nastřelil břevno. Tentýž hráč pak neměl ideálně seřízená mířidla ani v nastaveném čase.

Izraelskou ofenzívu po změně stran ještě přišli podpořit Ben Sahar a Eden Ben Basat, který se hned uvedl nepřesnou hlavičkou po centru Natcha.Podobně se Ben Basatovi zadařilo i o několik minut později, na druhé straně mezitím zahrozili Glušakov a Samedov.

Domácí šance na bodový zisk definitivně vzaly za své v 64. minutě, Fajzulin centrem našel Keržakova a ten z hranice malého vápna zaznamenal dvou druhou trefu v zápase. V 77. minutě pak centroval Samedov a do střelecké listiny se zapsal Fajzulin.

Domácím nebyla přána ani čestná branka, neúspěšně o ní usilovali Radi a Ziv.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com