Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

22.03.2013 13:45 CET
3 : 3
(2:1)

Izrael - Portugalsko 3:3

Fotbalisté Izraele obrátili vývoj utkání s Portugalskem, vedli o dvě branky a až do samého závěru byli velmi blízko senzačnímu vítězství. Ovšem jeden z velkých favoritů dokázal vyrovnat na konečných 3:3 ve třetí nastavené minutě a z Izraele si odváží alespoň bod. Portugalsko v boji o postup zaznamenalo další ztrátu a má na kontě jen osm bodů, stále je dokonce o skóre za druhým Izraelem, který určitě po dnešním výkonu chce bojovat.

Hosté přitom začali perfektně a už ve 2. minutě se dostali do vedení, nicméně soupeř dokázal ještě do poločasu stav obrátit. V 70. minutě přidal třetí branku a zdálo se, že je rozhodnuto, avšak Portugalsko ukázalo své zkušenosti a po velkém závěrečném tlaku částečně zachránilo jinak zpackaný zápas. Po necelých devadesáti vteřinách hry se hosté prosadili hned ze své první vážnější akce, když úvodní branku vsítil Bruno Alves.

Ten využil nádherného centru aktivního Fábia Coentrãa a na zadní tyči přesně hlavičkoval. Od této chvíle se aktivita Portugalců vytratila, jakoby jim těsný náskok zatím stačil. Nicméně Izrael udeřil v polovině úvodního dějství z ničeho nic a výrazně ožil. Ve 24. minutě po centru do pokutového území se míč odrazil k Tomeru Hemedovi a ten z otočky zamířil naprosto přesně k tyči, brankář Rui Patrício se natahoval po balónu marně.

Deset minut před poločasovou přestávkou mohli jít hosté znovu do vedení, jenže Postiga po skvělé přihrávce Meirelese trefil tyčku. A ve 40. minutě udeřil na druhé straně Izrael podruhé v zápase. Po špatné portugalské rozehrávce vystihl směr balónu Eden Ben Basat a prezentoval se pohotovou střelou - 2:1. Portugalsko se tlačilo do ofenzívy až do konce úvodního dějství, ale nic vytěžit nedokázalo. Nicméně i po přestávce hosté tlačili o něco více.

Deset minut po přestávce se poprvé ukázal do té doby neviditelný Ronaldo, který připravil krásnou přihrávku obrovskou možnost pro Postigu, ten ale byl na poslední chvíli zablokován. V polovině druhého dějství pálil nebezpečně Martins, Aouate tentokráte míč chytil. V 70. minutě Izrael zvýšil své vedení po standardní situaci, kdy se hlavou trefil Rami Gershon. O tři minuty později Portugalsko přeci jen snížilo.

Ronaldo se po úniku na pravém křídle zbavil dvou protihráčů a poslal míč před prázdnou branku Postigovi, který se tentokráte nemýlil. Ihned na to Postiga pálil z úhlu do boční sítě a následně proti jeho střele předvedl skvělý zákrok Aouate. V samém závěru se stal hrdinou zápasu Coentrão, který nejprve hlavou trefil břevno a v poslední akci zápasu nakonec dokázal rozvlnit síť - 3:3.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com