Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 20:45 CET
2 : 0
(1:0)

Itálie - Malta 2:0

Itálie podle očekávání doma porazila Maltu a po remíze s Bulharskem zaznamenala své úvodní kvalifikační vítězství. Fanoušci však zřejmě doufali v jasnější výsledek než 2:0.

Domácí v Modeně příliš nepřesvědčili a dlouho vedli pouze o gól po brzké trefě Mattii Destra; definitivní pojistku přidal až v závěru Federico Peluso.

Italové si ze zápasu s Bulharskem (2:2) odnášeli určitá ponaučení, avšak dnešní zápas v Modeně nevykazoval známky výrazného zlepšení. Kouč Cesare Prandelli volal po přesvědčivějším výkonu a zpočátku to vypadalo, že jeho slova padla na úrodnou půdu - to když už po pěti minutách hry Marchisio přesným centrem našel Destra, který zpoza vápna nedal maltskému gólmanovi šanci - 1:0.

Alessandro Diamanti málem zvýšil vedení po dalších pěti minutách, ale Andrew Hogg v bráně hostí si s jeho přímým kopem výtečně poradil. Neprosadil se ani Pablo Osvaldo, který krátce poté hlavičkoval po Pirlově rohu, ale mířil vedle. Římský útočník se neprosadil ani ve své další šanci z 25. minuty, kterou zblokoval bránící Luke Dimech.

Malťané se k prvnímu náznaku šance propracovali po půlhodině hry, avšak dalekonosná střela Michaela Mifsuda přelétla břevno. Squadra Azzura odpověděla další ránou Diamantiho, se kterou si však Hogg snadno poradil. Ve 33. minutě pak mohlo být překvapivě vyrovnáno - střelu Rodericka Briffy musel Buffon vyrážet konečky prstů.

Ještě před přestávkou mohli zvýšit Bonucci a Pirlo, ale oba své šance zahodili. Italové očekávaně dominovali i po pauze, ale nepříjemnou střelu Lorenza Insigneho odvrátil obránce Andrei Agius. Hogg následně zlikvidoval slibný Osvaldův volej.

Jenže skóre zůstávalo nepříjemně nízké, a Malta toho podruhé málem využila. Po hodině hry to byl opět Roderick Briffa, který pořádně vystrašil italské fanoušky - naštěstí pro domácí však mířil těsně nad. Podobná situace se opakovala i o šest minut později - tentokrát musel Briffův pokus odvracet obětavý Antonio Nocerino.

Italové odpověděli nepřesnou střelou Marchisia, ale to už se schylovalo k závěrečnému náporu. Bonucci pálil nad, a proti Destrově střele musel zasahovat pozorný Hogg. Neuspěl ani Giampaolo Pazzini. Až v nastaveném čase se k rohovému kopu postavil Andrea Pirlo a Pelusova hlavička uklidnila nervózní fanoušky domácích - 2:0.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com