Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:45 CET
2 : 0
(1:0)

Island - Norsko 2:0

Norské plány na postup do Brazílie utrpěly vážnou trhlinu hned na začátku kvalifikace. Vikingové nevyhráli na Islandu, domů si vezou porážku 0:2.

Norsko přitom začalo dobře a v 17. minutě mohlo jít do vedení, do zakončení se dostal Abdellaoui a jenom díky fantastickému zákroku Halldórssona zůstalo skóre bezbrankové. Ovšem jenom na čtyři minuty, po nichž vypukla velká islandská radost, ze strany centroval Gunnarsson a míč do sítě umístil Árnason - 1:0.

Norové měli územní převahu a k dispozici řado standardních situací, obrovským problémem se pro ně ovšem stala pevná islandská obrana, která je nepouštěla do šancí. Halldórsson tak musel výrazněji zasahovat znovu až v 60. minutě, kdy ho povedenou střelou prověřil Bjørn Helge Riise.

Hosté vyrovnat nedokázali, domácí na tom po této stránce byli mnohem lépe. Po centru Steinssona a zakončení Danielssona Nory ještě zachránil Pettersen, v 81. minutě ovšem už byl i on bezmocný. Sigurdsson našel Finnbogasona, který zachoval chladnou hlavu a s přehledem proměnil - 2:0.

Norům v průběhu druhé půle přišel pomoci i útočník Joshua King, který měl v jejich týmu ke vstřelení branky nejblíže - v nastavení orazítkoval střelou z dálky tyč.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com