Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

Gruzie - Španělsko 0:1

Španělé otevřeli kvalifikační cyklus o postup na MS 2014 v Gruzii a hned na úvod se pořádně nadřeli. Domácí tým dlouho držel vyrovnané skóre, bod za bezbrankovou remízu mu sebral až chvíli před koncem Roberto Soldado.

První půle nabídla očekávaný scénář - Španělé drželi míč a Gruzínci se soustředili na pečlivou defenzívu. Ta mohla kapitulovat už v jedenácté minutě, kdy po Xaviho rohu hlavičkoval Ramos, Loria byl ale pozorný. Další zajímavá situace přišla až ve třicáté minutě a domácí tentokráte měli štěstí - Silva nastřelil tyč.

Závěrečné minuty prvního poločasu pak patřily Loriovy. Ten si nejprve poradil s ranou Xaviho a těsně před odchodem do kabin vychytal Soldada, jehož v pokutovém území objevil Xavi.

Ani po změně stran se obraz hry výrazně nezměnil, z děje utkání ovšem vybočila situace, při níž se k zakončení dostal Amisulašvili - Casillase zachránila tyč.

Vicente Del Bosque se snažil zvýšit ofenzivní sílu svého týmu a za Busquetse poslal na hřiště Pedra, Silvu poté nahradil Cazorla. Změnit stav zápasu se následně snažili Pique a Alba, oba mířili nepřesně.

Deset minut před koncem se na hřiště dostal i Fabregas a byl to nakonec on, kdo pomohl najít recept na gruzínskou obranu. Záložník Barcelony dostal přihrávku od Pedra, následně předložil míč Soldadovi a ten už měl snadnou úlohu - 0:1.

Gruzínci v závěru vrhli síly do útoku a málem se jim povedlo vyrovnat. Ve skvělé pozici se ocitl Sirbiladze, jeho střelu ovšem na poslední chvíli zablokoval Ramos.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com