Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

Gruzie - Bělorusko 1:0

Gruzie vkročila do nové kvalifikace mistrovství světa tou správnou nohou a ve skupině, ve které jí ještě čeká Francie a Španělsko, porazila v úvodním klání díky trefě Tornikeho Okriašviliho nevýrazně hrající Bělorusko těsně 1:0. Ve vyrovnaném souboji prostě byli na góly lepší domácí, a poprávu se tak radují z vítězství.

Nebylo to příliš záživné utkání. Bělorusko mělo v prvním poločase dvě větší příležitosti, domácí ale skvěle podržel gólman Loria. Nejprve si na něj vyšlápl Karnilenka a po něm i Pucila, nicméně gruzínský muž v rukavicích zařídil, že první poločas skončil bez branek. Gruzie byla do té doby na hřišti naprosto neviditelná.

Jenže těsně po obrátce udeřili právě domácí. Okriašvili ukázal v 51. minutě, jak skvělou techniku má, a individuální akcí, ve které se dokázal zbavit hravě dvou běloruských obránců, zařídil jedinou branku utkání. Brankář Veremko na jeho střelu levačkou prostě neměl nárok. Do konce zápasu ale zbývala ještě spousta času.

Jenže podobným způsobem, jakým hrála Gruzie v prvním dějství, se, tedy až na gól Okriašviliho, prezentovala i v tom druhém. Hrála hodně zezadu, na což soupeř nedokázal najít recept. A když už se mu to podařilo, ztroskotal na Loriovi. Ten znovu vychytal v největších šancích Pucilu a po něm i Bardačowa.

Autor: Patrik Sandev / fifa.com