Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

Finsko - Gruzie 1:1

Fotbalisté Finska sice dokázali zvítězit v přátelském utkání nad Českou republikou, ovšem v domácím prostředí s konkurenční Gruzií uspět nedokázali. Po remíze 1:1 sice získali ve svém druhém utkání první bod ve skupině, avšak v těžké konkurenci Španělska a Francie je to spíše ztráta. Gruzie se prozatím dostala v pětičlenné skupině na druhé místo.

Gruzie na úvod porazila doma Bělorusko 1:0 a poté před vlastními fanoušky podlehla stejným poměrem Španělsku. Nyní v každém případě chtěla zvítězit, jenže v početní výhodě nedokázala udržet nadějné vedení 1:0 a ve zbývajícím průběhu se k žádnému enormnímu tlaku už nedostala, což jí může mrzet.

První poločas nebyl pro diváka příliš pohledný a hrálo se velmi opatrně z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté měli míč častěji na kopačkách a snažili se tvořit hru, nakonec si ve 43. minutě vypracovali největší šancí úvodního dějství. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Mčedlidze a famózní zákrok předvedl gólman Mäenpää, který odvrátil na rohový kop. O osudu utkání rozhodla úvodní dvacetiminutovka druhého dějství.

Do šance se dostali domácí a mohli jít do vedení. Po centru do vápna minul balón v dobré pozici Kasper Hamalainen, následně po dalším odrazu trefil tyčku Puuki. Jenže poté se psaly hororové okamžiky pro domácí výběr. Nejprve branku vsítil v 56. minutě Guram Kašia, který se po rohovém kopu vyšplhal nejvýše a hlavou zakončil k tyči. O tři minuty později byl navíc vyloučen Alexej Eremenko a se šancemi Finska to vypadalo nereálně.

Eremenko totiž zahrál úmyslně rukou a od sudího uviděl druhou žlutou kartu. V 63. minutě ale předvedl krásnou individuální akci Hamalainen a dokázal srovnat na konečných 1:1. Předvedl totiž skvělý průnik přes tři protihráče a z velkého úhlu vsítil šťastnou branku. Gruzie v dalším průběhu neměla už žádnou další větší možnost a vyhrát nakonec mohlo Finsko. V 79. minutě předvedl další sólo Raitala, tentokráte však v dobré pozici těsně minul branku hostů.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com