Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 18:00 CET
1 : 2
(0:0)

Faerské ostrovy - Švédsko 1:2

Co dělat měli Švédové, na Faerských ostrovech dlouho neproměňovali šance a v průběhu druhého poločasu museli dokonce dohánět jednobrankové manko. Tři body nakonec získali za výhru 2:1.

Švédským postrachem se stal Gunnar Nielsen, někdejší brankář Manchesteru City svými zákroky dlouho dováděl k šílenství především Zlatana Ibrahimoviće. Ten se v první půli ocitl v nadějné pozici hned třikrát a pokaždé z jejich vzájemného souboje vyšel jako vítěz domácí brankář. Na toho si ve 30. minutě nepřišel ani Ranegie.

Domácí se s postupem času dokázali vymanit ze švédského sevření a v závěru poločasu i vyrovnali hru, závěr půle pak byl více než výmluvný. Ibrahimović vyslal těsně před odchodem do šaten pořádnou bombu a Nielsen znovu předvedl své kvality.

Domácí se nikam nehnali, trpělivě čekali na svou šanci a ta přišla v 57. minutě, v ní se do zakončení dostal Baldvinsson, který překonal Isakssona a zajistil svému týmu senzační vedení - 1:0.

Favorit se dostal do nezáviděníhodné pozice, dokázal se s ní ale rychle popasovat a už za osm minut srovnal. Ibrahimović se tentokráte převtělil do role nahrávače a z jeho pasu vytěžil gól Kacaniklic - 1:1.

Faeřané nakonec nedokázali ubránit ani remízu 1:1, za dalších deset minut se totiž konečně dočkal i Zlatan Ibrahimović. Jeho trefa zajistila Švédům, kteří domácí v závěru do žádného tlaku nepustili, druhou výhru ve skupině.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com