Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:00 CET
0 : 2
(0:0)

Estonsko - Rumunsko 0:2

Rumunsko splnilo cíl, se kterým jelo do Pobaltí, a z Estonska si veze povinné tři body. Obě branky padly až po přestávce, kdy se vydařila dvakrát spolupráce Marici a Torjeho. Domácí rozhodně nepotvrdili výsledky z poslední kvalifikace, ve které se dostali až do baráže, a v Tallinnu se jejich fanoušci jen nudili.

První poločas žádný strhující fotbal nenabídl. Oba týmy jako by si novou kvalifikaci ještě otrkávaly, většina hry se odehrála ve středu hřiště, odkud gólmanům Parejkovi ani Lobontovi nebezpečí pochopitelně nehrozilo. V 7. minutě trochu zahrozil hostující Chiriches, který sebral míč Operovi, ale následně pálil nepřesně.

O pár chvil později byl Tanase v dobré možnosti po rohovém kopu, avšak proti byl Parejko. Ve 25. minutě zkusil střílet Torje, zamířil ovšem jen nad branku. Na straně domácích si žádnou větší šanci nikdo nevytvořil, Operův centr do vápna ani ten od Jäägera nakonec nebezpečný vůbec nebyl.

Rumuni přece jenom deset minut po přestávce zužitkovali menší tlak. Torjeho našel svým pasem Marica a hostující záložník dorazil ve vyložené pozici míč do branky. Nakonec hostům pojistil vítězství čtvrthodiny před koncem Marica. Ten si tentokráte s Torjem vyměnil role, druhý jmenovaný přihrál svému spoluhráči a ten v pohodě zaskóroval.

Estonci mohli korigovat o pár minut později, ze standardky se jim však vsítit branku nepodařilo. Hostující celek nebyl na hřišti o nic lepším týmem, Estonsko ale bylo směrem dopředu ještě více malátnější. Ve zbývajících minutách byli svěřenci kouče Tarma Rüütliho již odevzdaní a žádný tlak na soupeře již nevyvinuli.

Autor: Patrik Sandev / gsp.ro