Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:45 CET
2 : 2
(1:2)

Bulharsko - Itálie 2:2

Bulhaři demonstrovali, že v kvalifikační skupině B se s nimi musí počítat, když ve svém úvodním klání remizovali 2:2 s Italy. Vicemistři Evropy se sice rychle oklepali z úvodní branky ve své síti a záslouhou Osvalda skóre otočili, domácí tým ale po změně stran zaslouženě vybojoval bod.

Na stadionu Vasila Levskiho nastoupili Italové bez pěti účastníků kyjevského finále, i s obměněným týmem ale začali lépe a měli první šanci, kterou Giaccherini poslal hlavou nad branku. Bulhaři ovšem pomalu přebírali otěže zápasu, což jen potvrdila střela Gadževa. S ní si poradil Buffon, stejně jako s mnohem složitější situací po standardce Gargorova, ve třicáté minutě se ale již domácí dostali do vedení. Manolev napřáhl z dálky, střela před Buffonem zaplavala, skočila a nakonec skončila u levé tyče - 1:0.

Hosté z Apeninského poloostrova ale zareagovali, jak se pro tým jejich kalibru sluší a patří. O šest minut později přiťukl Marchisio dlouhý míč Osvaldovi a ten z bezprostřední blízkosti v klidu překonal Mihajlova - 1:1. Za další čtyři minuty už Italové vedli, Giaccherini nacentroval na hlavu Osvalda a jeho zakončení znovu, tentokrát díky teči, skončilo mimo Mihajlův dosah - 1:2.

Ke konci poločasu se doslova otevřela stavidla na obou stranách a jen zázrakem se již skóre do přestávky nezměnilo. Bulharský kapitán Popov hned dvakrát pálil, jednou nad branku a podruhé, po hrubce Maggia, těsně vedle zadní tyče. Zahřmít mohlo i na druhé straně hřiště, Osvaldovi ale zkazil radost z hattricku skvělý zákrok Mihajlova.

Po obrátce se hra uklidnila, hosté zkušeně hlídali vedení a nikam se nehnali. Diváky tak vytrhla z letargie až šestašedesátá minuta a gól v Buffonově síti. Střídající Micanski pronikl po pravé straně do vápna, předložil pod sebe pro Milanova a ten poslal míč nekompromisně pod břevno - 2:2. Otočit skóre mohl poté Manolev, skvěle ale proti jeho tvrdé střele zasáhl Buffon. Vyhrát mohli i Italové, když ale zakončení střídajícího Destra vykopl pozorný Mihajlov, skončil duel hraný v Sofii dělbou bodů.

Autor: Petr Vaněček