Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 20:00 CET
1 : 1
(1:1)

Bulharsko - Dánsko 1:1

Duel mezi domácími Bulhary a hosty z Dánska nakonec skončil remízou. Nutno ale podotknout, že utkání hodně ovlivnila brzká červená karta, kterou k nelibosti domácích viděl Ivan Bandalovski. Velkým pozitivem byl výkon brankáře Mihajlova.

V "naší" kvalifikační skupině sehrála večer zápas domácí bulharská reprezentace napínavý duel s Dány, kteří potřebovali bodovat. S konečnou remízou ale asi spokojeni nebudou, po většinu zápasu hráli s výhodou jednoho muže v poli a na jejich aktivitě to bylo znát. Domácí vstoupili do utkání lépe, evidentně jim dobré výsledky z předchozích dvou duelů zvedly sebevědomí.

Hned v úvodu chyboval hostující brankář Stephan Andersen a jeho špatného vyběhnutí využil Dimitar Rangelov, který přesnou hlavičkou poslal domácí do vedení! Úvod jako hrom dával tušit, že se dnes rozhodně odehraje zajímavý zápas.

Postupem času napětí mezi oběma celky houstlo, příkladem budiž nepřátelský nádech soubojů Simona Kjaera se skórujícím Rangelovem. To byl ale jen začátek, protože o minutu později již došlo k velkému domácímu oslabení. Do protihráče Daniela Wasse tvrdě zajel domácí Ivan Bandalovski a sudí Tony Chapron neváhal s přísným červeným vzkazem, že podobné chování tolerovat nebude.

Hostům z Dánska trvalo jen třináct minut, než dokázali zúročit svou početní převahu a srovnat krok. Krohn-Dehli našel přesným centrem hlavičkujícího Nicklase Bendtnera, který dokázal, že turínský Juventus jej nekupoval zbytečně - 1:1.

Druhou půli začali aktivně hosté, konkrétně záložník Christian Eriksen. Mladá hvězda Ajaxu Amsterdam dokonce ranou z větší vzdálenosti orazítkovala břevno! Jen o chvíli později se jej pokoušel napodobit o něco starší a zkušenější Dennis Rommedahl, tentokrát ale střílel nad domácí bránu.

Když zbývalo do konce zápasu asi dvacet minut, snažili se udeřit pro změnu domácí. Po standartní situaci zakončoval obránce Bodurov, brankář Andersen byl ale připraven. Z voleje se jej pokoušel zaskočit Georgi Milanov, ale ani jemu se skórovat nepodařilo. Velkou šanci spálil o dvě minuty později Eriksen, který nabízenou přihrávku zakončil jen do rukavic pozorného Michajlova. Na hřiště se dostal také střídající smolař Valerij Božinov, ani jeho snahy ale ke gólu nevedly. Přesto mohou být vzhledem k vývoji zápasu domácí relativně spokojeni, Dánové odjíždějí nepatrně zklamaní.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz, soccernet.com