Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 20:00 CET
1 : 0
(1:0)

Bulharsko - Arménie 1:0

Bulhaři pokračují ve chvályhodném začátku kvalifikace a po remíze s Itálií si připisují i první tři body za nejtěsnější výhru nad Arménií. Utkání hodně ovlivnily hned tři červené karty.

Divoké čtyři minuty ve druhé půli ohraničila vyloučení domácího Svetoslava Djakova a hostujících Marcose Pizelliho a Gevorga Ghazarjana. Autorem jediné branky utkání byl Stanislav Manolev. Bulhaři mají nyní po dvou odehraných zápasech čtyři body a společně s Italy vedou tabulku skupiny B, zatímco Arménie má stále jeden bod.

Utkání začalo v ospalém tempu a prvním celkem, který zahrozil, byli Arméni - konkrétně Ghazarjan, který prověřil pozornost Nikolaje Mihajlova v bulharské bráně. Na druhé straně se k rohovému kopu postavil Vladimir Gadžev, na následný centr si naskočil Ivan Ivanov a jeho hlavička skončila jen těsně vedle.

Dvě minuty před přestávkou se málem měnilo skóre na 1:0 pro Arménii - jako blesk z čistého nebe totiž přišla Mchitarjanova rána z rohu pokutového území, která naštěstí pro domácí skončila pouze na tyči. A tak se mohlo potvrdit otřepané "nedáš, dostaneš" - o pouhou minutu později poslal Ivelin Popov do vápna pěkný centr, s jehož doklepnutím do sítě už Manolev neměl problémy - 1:0.

Arméni se s průběžným stavem nesmiřovali lehce, a když těsně po přestávce málem zvýšil Veselin Minev, začalo to na hřišti jiskřit. V 73. minutě ztratil Pizelli nervy a byl vyloučen za násilné chování; stejný osud postihl i Djakova, který obdržel druhou žlutou kartu. Ze stejného důvodu se v 76. minutě poroučel ze hřiště Ghazarjan, a Bulhaři už proti oslabenému soupeři vedení bez problémů uhájili.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com