Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

06.09.2013 20:15 CET
0 : 1
(0:0)

Bosna a Hercegovina - Slovensko 0:1

Favorit v Zenici padl! Bosna a Hercegovina neudržela nulu na kontě, naopak se radovali Slováci. Těm přinesla tři body branka zkušeného záložníka Viktora Pečovského, který vstřelil premiérový gól za seniorskou reprezentaci. Slovensko se díky němu dotahuje na druhé Řecko.

Hvězdami nabité a sebevědomé domácí mužstvo ještě před utkáním vedlo skupinu G s celkem solidním náskokem, který se teď ale povážlivě ztenčil. A postaral se o to tým, který rozhodně nebyl pasován do role favorita. Navíc nedávno změnil lodivoda, takže se od něj nečekaly zázraky. Pokud se ale Kozákovi podaří dovést svůj tým do finálového turnaje, pak se o zázrak jednat bude. A dost možná bude jeho počátek právě v tomto utkání.

V útoku Bosny a Hercegoviny nastoupily hvězdy typu Vedada Ibiševiće nebo Edina Džeka, který se také objevil v první šanci. Pozorná obrana Slovenska jeho pokus ale zablokovala. Do dalších šancí se dostali Miralem Pjanić s Edinem Džekem, oba dva ale ustrážil Martin Škrtěl. Za prvních dvacet minut se Kozákův tým nedostal do žádné vyložené šance, spíše vyčkával na soupeřův tah. Přesto měli i Slováci své šance - v jedné z nich se objevil Adam Nemec, který si ale se zakončením neporadil ideálně.

Pár minut před koncem prvního poločasu se do velké šance dostali domácí hráči, konkrétně se o střelu z velké vzdálenosti pokusil Zvjezdan Misimović a Ján Mucha se musel hodně činit, aby se k dorážce nedostal číhající Edin Džeko. Poslední ránu první půle si připsal Říman Pjanić, ale i s ní si Mucha poradil. druhých pětačtyřicet minut slibovalo zajímavé klání, na jehož konci byl neočekávaný vítěz. Ale postupně...

Do druhé půle uvedl diváky Sejad Salihović, jehož centr ze standardní situace zastihl připraveného Edina Džeka. Na jeho počínání si ale počíhal Ján Mucha a s pomocí tyče odklidil míč do bezpečí. Ke gólu nevedla ani spolupráce Senada Luliće s Edinem Džekem, i když k ní měl kanonýr Manchesteru City velmi blízko. Dres Neapole nyní velmi sluší Marku Hamšíkovi, populární 'Marekiaro' patří k nejcennějším hráčům Serie A. Svůj status chtěl potvrdit také v reprezentaci, k úvodnímu zásahu ale jeho spolupráce s Weissem mladším nevedla.

Po delší 'hluché' pasáži v utkání, kdy se hra kouskovala množstvím nepřesných přihrávek, se Slováci dočkali zásahu. Pro domácí tým to byl spíše těžký knockout, který Sušićovi hráči nečekali. Centr ze standardní situace totiž Džeko posunul jen ke Kuckovi a záložník CFC Janov jej nahrál volnějšímu Viktoru Pečovskému. Záložník Žiliny si s nabízenou šancí poradil skvěle a poslal svůj tým do nečekaného vedení! Následný tlak domácích byl spíše optický, Bosna a Hercegovina si žádnou větší příležitost již nevypracovala a tři body míří na Slovensko.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz