Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 20:00 CET
0 : 4
(0:2)

Pedro premiérovým hattrickem v reprezentaci sestřelil Bělorusy

Španělsko má nového hrdinu. Při kvalifikačním utkání v Bělorusku, které obhájci titulu vyhráli hladce 4:0, se hattrickem blýskl Pedro Rodríguez. Španělé neměli problém, už po dvanácti minutách otevřel skóre Jordi Alba, Pedro pak vytasil čistý hattrick a bylo po zápase.

Zajímavé momenty se na stadionu v Minsku začaly dít hned od samotného začátku zápasu. Už ve druhé minutě se po geniálním pasu Silvy úplně sám před gólmanem Veremkem ocitl Fábregas, jenž nastoupil na hrotu "útoku", obešel ho, jenže jeho zakončení do odkryté branky dokázal jeden z domácích obránců vytěsnit na tyč. Uběhly jen další dvě minuty a Španělé už orazítkovali i druhou tyč, tentokrát nahrával Xavi za obranu Silvovi, ten ovšem ve vyložené příležitosti selhal.

V jedenácté minutě pak ještě Silva hlavičkoval do prostoru, kde se vyskytoval Veremko, dvanáctá minuta už ale přinesla první gólový zásah hostujícího týmu. A nutno podotknout, že i u tohoto zásahu byl Pedro, jenž patičkou elegantně sklepl Albovi do běhu přihrávku Xaviho, levý bek Barcelony pak už postupoval sám na bezmocného Veremka, klidnou kličkou ho vyřadil ze hry a zasunul do prázdné brány.

Reprezentace La Selección i nadále na trávníku zcela jednoznačně dominovala, druhá branka v běloruské síti na sebe pak nenechala příliš dlouho čekat. Tentokrát si asistenci připsal skvěle hrající Silva, jenž parádním průnikovým pasem najednou přelstil celou defenzivu Běloruska, Pedrovi pak už stačilo jen šikovně přehodit míč přes Veremka a bylo to 0:2. Casillas musel poprvé vyjít ze svého klidu až krátce před poločasem, kdy se však nakonec pouze díval, jak pokus Bordačova končí mimo tři tyče. Po další z vynikajících přihrávek Silvy se v šanci ocitl i Fábregas, trestuhodně však Veremkovu svatyni minul.

Ve dvaapadesáté minutě si domácí málem vstřelili vlastní gól, to když Xaviho centr odvracel Filipenko tak nešikovně, že se Veremko musel pořádně vytáhnout, aby zabránil třetímu kousku ve své síti. Španělé ale i nadále bezpečně kontrolovali průběh utkání a dvoubrankové vedení jim nestačilo. V šedesáté deváté minutě byl k vidění další překrásný zásah. Xavi vysunul do samostatného úniku Pedra, ten postupoval z levé strany na Veremka, elegantním dloubáčkem ho opět nachytal a bylo definitivně rozhodnuto. Pedro zaznamenal už svůj druhý dvougólový večer v reprezentaci, jenže u této mety nakonec dnes nezůstal.

Připsal si totiž svůj první hattrick, to když ho po chybě běloruské obrany našel zcela volného Fábregas, Pedro si zase přehodil Veremka, tentokrát ovšem ještě stihl míč doběhnout a zasunout ho do sítě. Pedrův koncert pokračoval i o minutu později, jeho další lob ale tentokrát zneškodnil místo už překonaného Veremka stoper Bordačov. Deset minut před koncem pak ještě trefil břevno střídající Villa, a když Cazorlova bomba proletěla těsně vedle domácí branky, skončilo utkání naprosto zaslouženou výhrou Španělska 4:0.

Autor: Michal Hruška