Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:30 CET
0 : 5
(0:2)

Andorra - Maďarsko 0:5

Ještě před samotným utkáním selhala technika a v obvyklém znění tak nebyla ke slyšení domácí hymna. Co ovšem neselhalo, to byla maďarská reprezentace, ta si na úvod kvalifikace poradila s trpaslíkem výsledkem 5:0.

Pro Andorru bude jako tradičně obrovským úspěchem jakýkoli bodový zisk, v tomto utkání držela bodové skóre jenom do dvanácté minuty, v té zahrával Dzsudzsák rohový kop a Juhász hlavou otevřel skóre - 0:1.

Maďaři měli jasně navrch, další gólové vyjádření jejich převahy ovšem přišlo až ve 33. minutě. Marc García v pokutovém území fauloval Vanczáka a nařízenou penaltu proměnil Gera.

Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil a v 54. minutě zchladil i ten zbytek andorských optimistů třetí trefou Szálai. V 66. minutě putoval předčasně pod sprchy Vales, jeho posledním zásahem do hry byl žlutý faul, v jeho případě už druhý.

V 68. minutě to bylo už 0:4, Lipták našel dlouhým pasem Priskina a ten dal předposlední gól utkání. Poslední hřebíček do domácí rakve pak zatloukl v 82. minutě Koman.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com