Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

07.09.2012 20:30 CET
3 : 1
(1:1)

Albánie - Kypr 3:1

Albánie byla mírným favoritem utkání s Kyprem a svou roli nakonec dokázala potvrdit. Nerozhodila ji ani inkasovaná branka v páté minutě nastavení první půle, díky povedenému závěru zápasu vyhrála 3:1.

Domácí měli o něco více ze hry a svou mírnou územní převahu dokázali gólově vyjádřit ve 35. minutě, hlavou se prosadil Armando Sadiku.

Do kabin se přesto šlo za nerozhodného stavu, v nastaveném čase napřáhl z dálky z trestného kopu Vincent Laban a jeho rána skončila v síti.

Po změně stran se s každou minutou blížila dělba bodů, tu ovšem domácí hodně rázně odmítli. Šest minut před koncem centroval Hyka a Edgar Cani zaznamenal hlavou vítěznou branku. Albánskou výhru pak ještě za další tři minuty pečetil střelou z dálky Erjon Bogdani.

Autor: Tomáš Pavlík / fifa.com