Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

09.09.2009 20:00 CET
1 : 1
(1:1)

Bosna a Hercegovina - Turecko 1:1

Bosna a Hercegovina hodně potrápila Turecko a díky remíze 1:1 má stále šanci postoupit na světový šampionát. Turecko se do vedení dostalo díky gólu Emreho už na začátku utkání, ještě v první půli však srovnal Salihovič.

Utkání začalo v obrovské rychlosti, Turecko zakombinovalo a dostalo se do pokutového území Bosny, tam se střela z kopačky Semiha odrazila od obránce domácích, Emre Belozoglu však ve skluzu dorazil míč do brány. Turci byli i dál lepším týmem, Cetin našel hlavičkou Semiha, ten ale šanci nezakončil. Bosna a Hercegovina se však postupem času začala dostávat do příležitostí. Salihovič zkoušel najít útočníka Džeka, ten však na míč nedosáhl. Salihovič byl hodně nebezpečným hráčem a jeho centr musel vyrážet gólman Demirel.

Ve 25. minutě dostal Salihovič šanci zahrávat volný kop a lépe už se mu povést nemohl. Salihovič nádhernou střelou do horního rohu Demirelovi brány srovnal na 1:1. Na druhé straně střílel Altintop, Supič ale míč vyrazil. Misimovič měl těsně před koncem první půle jasnou příležitost ke vstřelení gólu, Cetin ale míč dokázal odrazit mimo bránu.

Po přestávce utekl obraně domácích Yildirim, Supič ale skvělým zákrokem podržel Bosnu. Akce střídala akci a po střele Ibiševiče musel zasahovat Demirel. Turecko muselo za každou cenu vstřelit gól, Semih ale svoji střelu poslal mimo bránu. Pár minut před koncem zápasu předvedl skvělou práci s míčem Arra, jeho pokus však do brány nezamířil.

Autor: Vít Sedlák / goal.com