Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

01.04.2009 20:45 CET
2 : 1
(2:0)

Bosna a Hercegovina - Belgie 2:1

Edin Džeko se stal hrdinou kvalifikačního duelu mezi Bosnou a Hercegovinou a Belgií, když dvěma brzkými góly zajistil domácímu výběru vítězství. Belgie totiž odpověděla jen jednou brankou. Bosna se tak udržela na druhém místě skupiny.

Pro Belgičany, kterým se v kvalifikaci příliš nedaří a pod trenérem Vandereyckenem se již začíná houpat židle, utkání začalo vskutku katastrofálně. Nejprve v 11. minutě otevřel skóre Edin Džeko, když ho nechal neobsazeného Stijn Stijnen. Bosně to však nestačilo, respektive Džekovi. Útočník Wolfsburgu totiž zvýšil náskok už o tři minuty později po přesném centru Ibričiče. Belgičané se snažili odpovědět, ale k ohrožení brankáře Supiče víceméně nedošlo.

Naděje na vstřelení kontaktní branky nebo dokonce vyrovnání navíc dostaly velkou trhlinu po hodině hry, kdy byl za ošklivý zákrok vyloučen Witsel. Belgie se nakonec přeci jenom dočkala, jenomže branka dvě minuty před koncem již nic nevyřešila a Bosna tak zvítězila 2:1.

Autor: Ondřej Holzman / uefa.com