Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

26.03.2011 20:00 CET
0 : 1
(0:1)

Andorra - Slovensko 0:1

Slováci se na vítězství v Andoře pořádně nadřeli. Díky brance Šeba z 21. minuty vyhráli nejnižším možným rozdílem 1:0. Hostům svazovala nohy obava z jednobrankového náskoku, hráči působili nervózním dojmem.

Hosté přitom začali dobře, hned v úvodu se dobrou příležitostí ke skórování prezentoval Vittek. Slovensko se branky dočkalo v 21. minutě a znovu u toho byl Vittek. Ten totiž přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Šeba a ten z blízka vstřelil jedinou branku zápasu - 0:1. O pár chvilku později mohl druhou branku přidat Jendřišek, ale nevyzrál na domácího gólmana Gómese.

Po pětatřiceti minutách se do šance dostal i domácí výběr, avšak pokus Morena chytil gólman Slovenska Mucha. Do konce poločasu ještě zaměstnal domácího strážce svatyně Ďurica, který na branku Andorry vyslal přímý kop.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky patřil také hostům, střelu Stocha vyrazil Gómez do bezpečí. Poté se do šance dostal Škrtel, ale z úhlu netrefil branku. Za domácí tým se snažil prosadit Gómez, ale na slovenského brankáře nevyzrál. Hosté pak už hubený náskok udrželi a z Andorry si odvážejí důležité tři body.

Autor: Tomáš Lavický / soccernet.com