Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2008

13.10.2007 19:15 CET
1 : 0
(0:0)

Rumunsko - Nizozemsko 1:0

Rumunsko si připsalo hodně důležitou výhru nad Nizozemskem. Nyní vede ve skupině G právě před svým dnešním soupeřem a sen jménem EURO 2008 je pro něj zase o něco blíže.

Každý nizozemský fanda asi bude mít jasno o tom, že prohra v tomto zápase byla pro jeho tým trochu krutá. Nizozemsko bylo celý zápas lepší, drželo míč na kopačkách, ale nedokázalo využít žádnou ze svých šancí. Rumunsko v první půli spíše jen bránilo, než že by se dostávalo do nějakých větších šancí. Tu největší v první půli měl nizozemský Bouma, jenž po rohovém kopu poslal míč hlavou jen do břevna.

Nizozemci v tlaku pokračovali i po přestávce, hned po několika minutách pálil po pěkné otočce na hranici vápna Ruud van Nistelrooy, ale brankář Lobont jeho střelu zlikvidoval. Jak plynul čas, tak růžky začaly vystrkovat i domácí. V 70. minutě Adrian Mutu vypálil z dobrých pětadvaceti metrů a Stekelenburg měl co dělat, aby střelu vytěsnil nad břevno. O minutu později ale už Rumuni vedli, po přímém kopu zahrávaném hluboko z pole otevřel skóre hlavou stoper Steauy Bukurešť Dorin Goian. Hosté se nevzdali a snažili se se skóre ještě něco udělat. Ale když se neprosadili Babel a po něm ani Koevermans, mohli se domácí radovat z cenné výhry.

Autor: Vít Nohejl