Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2008

13.10.2007 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Bělorusko - Lucembursko 0:1

V souboji posledních dvou týmů skupiny G se zrodila senzace, Lucembursko si na půdě Běloruska připsalo první vítězství. O to se v závěru zápasu postaral Leweck.

Bělorusko bylo po většinu zápasu lepším týmem, mělo míč na kopačkách, ale nedokázalo proměnit své šance. Celých 90 minut nepřineslo žádné větší vzrušení, odpovídalo to faktu, že oba týmy již nemají o co bojovat. V 95. minutě se v pokutovém území Běloruska prosadil Alphonse Leweck a zařídil tak svému týmu první vítězství v kvalifikaci. Bělorusko v tabulce zůstává šesté se sedmi body, Lucembursko poslední, ale už se může chlubit třemi body.

Autor: Vít Nohejl