19.06.2017 20:45 CET
2 : 2
(1:2)

Polsko "21" - Švédsko "21" 2:2

Remízou 2:2 skončilo utkání mezi domácím Polskem a obhájci titulu ze Švédska a situace ve skupině A zůstává nadále otevřená. Šanci na postup mají ještě všechny týmy. Zklamáni z výsledku jsou především Švédové, kteří přišli o výhru vinou pokutového kopu v nastaveném čase.

Švédové také po závěrečném hvizdu spílali hlavnímu sudímu, protože je velký rozdíl mezi jedním získaným bodem a třemi. Obhájci prvenství totiž nemají situaci ve svých rukou a v posledním kole jim nemusí stačit ani případná výhra nad Slovenskem.

Ale pěkně po pořádku. Švédové totiž do zápasu nevstoupili vůbec dobře a už v 6. minutě se stadion v Lublinu otřásal v základech. Kownacki odvedl na pravé straně skvělou práci a jeho přihrávku přetavil v úvodní gól Lukasz Monet! Polsko rovněž musel v tomto zápase vyhrát, či minimálně bodovat, aby si uchovalo šanci na případný postup. A Poláci zůstávali dál při chuti, nicméně okamžik, který stojí za zmínku se odehrál ve 12. minutě, Tibblinga totiž ve vápně fauloval Jaroszynsky, avšak sudí nechal hru dál plynout.

A když neuspěl Tibbling, zkoušel si vymodlit penaltu nafilmovaným pádem Strandberg a také byl neúspěšný. Dokonce dostal žlutou kartu za filmování, v čemž ho do konce duelu napodobili ještě dva hráči. Poláci byli směrem dopředu rozhodně nebezpečnější, jenomže další branku se nedařilo přidat a ve 36. minutě seveřané srovnali. Krásnou akci zakončil dorážkou Carlos Strandberg! A co Poláci nechtěli, za chvíli dostali další gól. Na rohový kop Kristoffera Olssona si naskočil Jacob Un Larsson a Švédsko vedlo 2:1.

Polsko rozhodně nebylo horším týmem, nicméně od Švédů dostalo lekci z produktivity. Ve druhém poločase se domácí pokoušeli o odpověď a šance měli. Nejprve Stepinski a především Linetty, který postupoval sám na Cajtofta, avšak trefil jen jeho nohu. Na druhé straně z dálky vypálil Hallberg a nescházelo mnoho. Poláci se tlačili do zakončení a když to nešlo, zkoušeli si vymodlit pokutový kop, jako v případě Linettyho. Nakonec se penalty skutečně dočkali. V nastavení přidržel Dagerstal Piateka, čehož si všiml sudí a k nevoli Švédů nekompromisně nařídil pokutový kop. Samo sebou, že Dawid Kownacki nabídnutou šancí nepohrdl, a proměněnou penaltu udržel domácí výběr stále ve hře o postup.