Záložník lvíčat Gecov: Prohra a výkon se Švýcary? Propadák

Záložník jednadvacítky Marcel Gecov z duše nenávidí porážky a po neúspěchu v semifinále mistrovství Evropy se Švýcarskem v duchu zuřil. Podle libereckého záložníka bylo v silách mladých Čechů, aby duel zvládli a prošli až do vysněného finále, ale realita mu prý přinesla o to větší šok.

Zklamaný Dovalil: Podali jsme absolutně tragický výkon

Zklamaný a rozladěný byl po prohře v semifinále mistrovství Evropy do 21 let trenér českého týmu Jakub Dovalil poté, co jeho hráči podlehli po prodloužení Švýcarsku 0:1 a rozplynul se jim sen o finále. Podle Dovalila "lvíčata" podala vůbec asi svůj nejslabší výkon a kouč pro to neměl vysvětlení.

Češi musí o OH bojovat s Bělorusy, finále si zahraje Švýcarsko

Čeští fotbalisté nezvládli semifinálový duel se Švýcarskem a zahrají si jen duel o třetí místo, který s sebou přináší také účast na londýnských OH v příštím roce. Jediný gól zápasu vstřelil ve druhé polovině prodloužení Admir Mehmedi.

Adrián v prodloužení poslal Španělsko do finále mistrovství Evropy

Španělsko ještě dvě minuty před koncem prohrávalo v semifinále mistrovství Evropy jednadvacítek Bělorusku 0:1, přesto však po prodloužení slaví postup. V osmdesáté deváté minutě nejprve vyrovnal kanonýr Adrián, v prodloužení pak přidal další branku a vítězství 3:1 po prodloužení pečetil nádherným gólem Jeffren.

Španěly čeká v cestě za zlatem předposlední soupeř – Bělorusko

Před námi je semifinále mistrovství Evropy do jednadvaceti let, ve večerním utkání se utkají Češi a Švýcaři, ještě předtím se však sehraje první duel, ve kterém změří své síly favorizovaní Španělé s Bělorusi. Domácí jsou obrovskými favority, pro Bělorusy znamenala už samotná účast na šampionátu velký úspěch, semifinále je třešnička na dortu.

Vaclíkův sen před semifinále: utnout švýcarské série

Připravit Švýcarsko o neporazitelnost a také konečně pokořit jeho obranu. Po naplnění takového scénáře touží před středečním semifinálovým zápasem na mistrovství Evropy jednadvacítek český brankář Tomáš Vaclík.

Švýcary jejich suverénní jízda Eurem nepřekvapuje

Semifinálový soupeř české jednadvacítky na evropském šampionátu ze Švýcarska prý není překvapen svými suverénními výkony, které zatím na turnaji v Dánsku předvádí. Obránce Philippa Kocha výhry nad Dánskem, Islandem a Běloruskem potěšily, ale už před šampionátem očekával podobný scénář.

Pekhart rád zůstane žolíkem, když znovu rozhodne jako s Anglií

Útočník Tomáš Pekhart prý bude na mistrovství Evropy jednadvacítek dál trpělivě snášet roli žolíka z lavičky, pokud se ve zbývajících dvou zápasech zopakuje scénář z nedělního souboje s Anglií. V něm totiž nejlepší střelec "lvíčat" společně s dalším náhradníkem Janem Chramostou zařídili vítězný obrat a postup ze skupiny.

Švýcarská "21" je pestrý národnostní mix, Češi sázejí na "své"

Jeden tým spoléhá výhradně na hráče pocházející ze své země, druhý reprezentační výběr zase sází na početnou legii talentů, kteří se narodili v jiném státě. V zajímavou konfrontaci dvou fotbalových filozofií a koncepcí se změní středeční semifinále mistrovství Evropy hráčů do 21 let mezi Českou republikou a Švýcarskem...

Jednadvacítka bude se Švýcary hrát o finále Eura i olympiádu

Reprezentanti do 21 let mají šanci zajistit si již ve středu účast na olympijských hrách. Překážku v cestě do finále mistrovství Evropy představuje pro mladé Čechy jejich rozjetý semifinálový soupeř ze Švýcarska, který zatím v Dánsku při cestě turnajem jako jediný neztratil bod a navíc ani neinkasoval.

Kozák si dobíral střídající kamarády, že jim unavil anglické beky

V prvních dvou zápasech se Libor Kozák nedostal do základní sestavy. Až v neděli proti Anglii se poprvé na evropském šampionátu do 21 let dostal mezi vyvolené kouče Dovalila a přestože se už začínal bát vyřazení z turnaje, nakonec z lavičky šťastně sledoval, jak střídající útočníci Chramosta s Pekhartem otáčejí skóre.

Máme, co jsme si zasloužili, přiznal kapitán Jones

Výprava naplněna velkými individualitami a velkým očekáváním skončila krachem. Anglická jednadvacítka vedená Stuartem Pearcem nedokázala v základní skupině vyhrát ani jeden zápas a po infarktové prohře 1:2 s Českou republikou odjíždí z Eura se sklopenými hlavami. Kapitán celku Phil Jones se na smůlu vymlouvat nechce, mrzí ho nevyužitý potencionál týmu.

Hrdina jednadvacítky Chramosta: Zažívám něco úžasného

Dlouho se o něm říká, že má instinkt střeleckého zabijáka. Útočník Jan Chramosta včera i anglického soka přesvědčil, že jeho drobnou postavu a dětskou tvář nelze brát na lehkou váhu. Jeho vyrovnávací gól proti Albionu na mistrovství Evropy jednadvacítek posunul český výběr do semifinále.

Dovalil: Pořád jsem věřil, střídání vyšla fantasticky

Trenér reprezentace do 21 let Jakub Dovalil byl pyšný na své hráče, jak zvládli závěr vypjatého utkání s Anglií a obratem v úplném závěru si zajistili postup do semifinále mistrovství Evropy. Dovalil si pochvaloval, jak mu vyšla střídání, protože žolíci Chramosta a Pekhart svými góly v úplném závěru duel otočili.

Rozjetí Španělé hladce porazili i Ukrajinu a poslali ji domů

Španělé po přesvědčivém výkonu potvrdili v souboji s Ukrajinou roli favorita a zároveň si tak svým triumfem ve skupině zajistili výhodnější startovní pozici pro semifinále, ve kterém se utkají s Běloruskem.