09.04.202423:54

Real Madrid doma nejlepší od roku 2013

Real Madrid v prvním mači čtvrtfinále Ligy mistrů uhrál remízu s Manchesterem City před vlastními fanoušky, protáhl tak svou sérii neporazitelnosti na domácím stadionu už na 27 utkání v řadě, pokud do sumáře započteme všechny soutěže (21 výher, 6 remíz). Od září roku 2013 je to pro madridský celek vůbec ta nejlepší bilance v madridském prostředí.

twitter.com/OptaJose
09.04.202423:05

Kane umí penalty proti Arsenalu

Už svůj patnáctý kariérní gól zaznamenal anglický útočník Harry Kane, hájící aktuálně barvy Bayernu, proti Arsenalu, to když v prvním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů proměnil v prvním poločase penaltu. Celkově se pro něj jednalo už o osmý gól z pokutového kopu proti The Gunners, žádný jiný hráč se mimochodem od sezóny 2014/15 proti jedinému celku Premier League tolikrát netrefil z bílého puntíku.

twitter.com/OptaJoe
09.04.202422:54

Šlágr čtvrtfinále zatím nerozhodně

Výsledek prvního zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů: Real Madrid - Manchester City 3:3 (12. vlastní Dias, 14. Rodrygo, 79. Valverde - 2. Silva, 66. Foden, 71. Gvardiol).

09.04.202422:53

Bayern si odvezl z Londýna plichtu

Výsledek prvního zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů: Arsenal - Bayern 2:2 (12. Saka, 76. Trossard - 18. Gnabry, 32. Kane z pen.).

09.04.202422:40

Gnabrymu se slušně daří v Londýně

Bayernu zařizoval vyrovnání v prvním poločase úvodního čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů na půdě Arsenalu německý křídelník Serge Gnabry a ten pouze potvrdil, že má velmi v oblibě skórovat právě v Londýně. Pokud se podíváme na jeho sedm posledních venkovních tref, zaznamenal je na poli milionářské soutěže právě v hlavní anglické metropoli. Čtyřikrát skóroval na stadionu Tottenhamu, dvakrát před tribunami Chelsea, nyní před fanoušky Kanonýrů.

twitter.com/OptaJean
09.04.202422:17

Kane zase skóroval na Emirates Stadium

Bayern se ve čtvrtfinále Ligy mistrů v rámci úvodního střetu ujal vedení na půdě Arsenalu, proměněnou přitom zřizoval útočník Harry Kane. A ten potvrdil, že se mu na Emirates Stadium dlouhodobě velmi dobře daří. Skóroval tam ve své kariéře už šestkrát, nikdo jiný nezaznamenal před těmito tribunami větší počet branek od roku 2006, kdy byl stánek londýnského celku otevřený.

09.04.202421:48

Real Madrid v poločase otočil vývoj

Poločasový výsledek prvního zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů: Real Madrid - Manchester City 2:1 (12. vlastní Dias, 14. Rodrygo - 2. Silva).

09.04.202421:46

Bayern v Londýně zapomíná na trápení

Poločasový výsledek prvního zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů: Arsenal - Bayern 1:2 (12. Saka - 18. Gnabry, 32. Kane z pen.).

09.04.202421:31

Góly v Madridu padaly velmi rychle

Hodně divoce začal v Madridu duel mezi Realem a Manchesterem City v rámci čtvrtfinále Ligy mistrů, během úvodních 14 minut totiž padly hned tři branky. Ve vyřazovací fázi milionářské soutěže bylo alespoň třikrát změněno skóre za takovou dobu od úvodního hvizdu už jen jednou v historii, a to v dubnu roku 2019. V tomto zápase paradoxně taktéž figuroval výběr The Sky Blues, tehdy se v souboji s Tottenhamem rozvlnila síť dokonce čtyřikrát během 11 minut.

09.04.202421:20

Silva se zařadil za Mandžukiče

Manchester City vstoupil do prvního čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid famózně a už po 108 sekundách se ujal vedení. Branku zařídil portugalský křídelník Bernardo Silva a stal se druhým nejrychlejším střelcem, který kdy skóroval na Estadio Santiago Bernabéu v rámci Ligy mistrů. Ještě dříve se podařilo v Madridu rozvlnit síť Mariovi Mandžukičovi, konkrétně po 77 vteřinách, a to v dubnu roku 2018 v dresu Juventusu.

09.04.202421:12

De Bruyne se necítil připravený

Manchester City do prvního čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid nevyrukoval do hry s Kevinem De Bruynem, klíčovým ofenzivním prvkem, kouč anglického celku Pep Guardiola přitom vysvětlil, proč tak učinil. Belgičanovi prý nebylo dobře. "Prostě se cítil špatně. Řekl, že není připravený, takže jsem nasadil Matea Kovačiče,” uvedl v rozhovoru pro britskou televizní stanici TNT Sports. "Není to pro nás dobrá zpráva. Ale ostatní jsou v pohodě, všichni chtějí na hřišti co nejvíce pomoci,” vzkazoval.

uefa.com
09.04.202420:36

Saliba je pro Arsenal stále klíčový

William Saliba se objevil v základní sestavě Arsenalu v prvním čtvrtfinálovém duelu Ligy mistrů proti Bayernu a jedná se pro něj v rámci této sezóny o již 42. start ve všech soutěžích v dresu The Gunners. Žádný jiný hráč napříč top pětkou evropských lig neposbíral v dosavadním průběhu ročníku více nástupů od úvodních minut.

09.04.202420:04

Sestavy: Real Madrid - Manchester City

Základní sestavy pro první čtvrtfinále Ligy mistrů:

Real Madrid: Lunin - Carvajal, Tchouaméni, Rüdiger, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga - Rodrygo, Bellingham, Vinícius Júnior.

Manchester City: Ortega - Stones, Akanji, Dias, Gvardiol - Rodri, Kovačić - Silva, Foden, Grealish - Haaland.

09.04.202419:59

Sestavy: Arsenal - Bayern

Arsenal: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior - Ødegaard, Jorginho, Rice - Saka, Havertz, Martinelli.

Bayern: Neuer - Kimmich, Dier, De Ligt, Davies - Laimer, Goretzka - Sané, Musiala, Gnabry - Kane.

09.04.202419:43

Real Madrid s vyšším kurzem

Real Madrid za hodinu přivítá Manchester City a sázkové kanceláře vypisují nižší kurzy na anglický klub. V případě Bílého baletu se jedná o ojedinělý jev, bookmakeři na domácí zápas Realu mírně favorizují hosty podeváté za posledních 300 domácích zápasů madridského klubu.

09.04.202412:13

Islámský stát vyhrožuje útoky

Teroristická organizace Islámský stát (IS) zveřejnila výhružnou ilustraci, ve které vyzývá k útokům na stadiony, kde se dnes a ve středu odehrají fotbalové zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. Informovala o tom dnes španělská agentura Europa Press. Hrozba se týká stadionů v Paříži, Londýně a Madridu, které očekávají desítky tisíc fanoušků.

Média spřízněna s organizací Islámský stát začala šířit grafiku, na které je zobrazen zakuklený muž se samopalem v ruce a napsané názvy stadionů, kde se hrají fotbalové zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. "Všechny je zabijte," vyzývá nápis na ilustraci potřísněné červenou barvou.

Zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů se odehrají dnes a ve středu na dvou stadionech v Madridu a také v Londýně a Paříži. Španělské úřady nesdělily, že by měly nějaké konkrétní poznatky o možných útocích. Podle odborníků by však ilustrace mohla oslovit takzvané osamocené útočníky a radikály.

Ve Španělsku v současnosti panuje druhý nejvyšší stupeň protiteroristické bdělosti. Zápasy v Madridu bude podle informací stanice TVE chránit rozsáhlý aparát ze zhruba 3000 policistů, strážníků a soukromých hlídačů. Úřady se rozhodly bezpečnostní opatření posílit i v souvislosti s březnovým útokem u Moskvy, ke kterému se Islámský stát přihlásil. Při střelbě v komplexu Crocus City Hall zahynulo přes 140 lidí.

ČTK
09.04.202411:40

Pedri a De Jong cestují do Paříže

Záložníci Pedri a Frenkie de Jong cestují s Barcelonou do Paříže, kde katalánský klub čeká první čtvrtfinále Ligy mistrů proti PSG. Oba laborovali se zraněními, jejich středeční starty ale zatím zůstávají nejisté.

lequipe.fr
09.04.202411:20

Ancelottiho čeká jubilejní zápas

Real Madrid večer nastoupí proti Manchesteru City a Carlo Ancelotti se stane prvním koučem, který v hlavní fázi Ligy mistrů odtrénuje 200 zápasů. Kormidelník v minulosti vedl i Parmu (6), Juventus (10), AC Milán (73), Chelsea (18), PSG (10), Bayern (12) a Neapol (12), zbývajících 58 startů zatím posbíral na lavičce Bílého baletu.

mundodeportivo.com
09.04.202410:59

Dortmund odcestoval bez Malena

Donyell Malen není ve výpravě Dortmundu, která cestuje do Madridu. Nizozemský útočník nestihl doléčit zranění stehenního svalu a přijde o první čtvrtfinále Ligy mistrů proti Atléticu.

kicker.de
08.04.202419:30

Coman se vrací Bayernu

Bayernu Mnichov je pro úvodní zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Arsenalem k dispozici Kingsley Coman, jenž proti Heidenheimu nehrál kvůli menšímu svalovému zranění. Francouzský reprezentant od konce ledna zasáhl do jediného utkání, neboť laboroval s kolenem.