UEFA - Liga mistrů - zprávy

Bayern zkusí v Madridu otočit semifinále Ligy mistrů

Hráči Bayernu Mnichov budou v úterý odvracet vyřazení z Ligy mistrů. V odvetném semifinále na hřišti obhájce Realu Madrid se pokusí dohnat úvodní domácí ztrátu 1:2. Vítěz posledních dvou ročníků elitní soutěže však německého soupeře dokázal porazit šestkrát za sebou i v posledních šesti zápasech na svém stadionu.
30.04. | Aktuality | 88 komentářů

Zidane: Bayern měl šance, ale my jsme měli zápas pod kontrolou

Trenér Realu Madrid Zinédine Zidane bere vítězství 2:1 na hřišti Bayernu Mnichov v úvodním semifinále Ligy mistrů jako výborný výsledek. Podle francouzského kouče měli obhájci trofeje středeční utkání pod kontrolou, i když se hlavně v prvním poločase trápili a nabídli domácím hodně šancí.
26.04. | Aktuality | 235 komentářů

Oba góly jsme Realu darovali, litoval Heynckes po prohře Bayernu

Trenér Bayernu Mnichov Jupp Heynckes byl po prohraném úvodním semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid (1:2) hodně zklamaný, protože cítil, že domácí obhájcům trofeje oba góly darovali zbytečnými chybami. Zkušeného kouče mrzely i zahozené příležitosti německého mistra.
26.04. | Aktuality | 176 komentářů

Real veze z Mnichova cennou výhru, rozhodl Asensio

S blížícím se závěrem první půle měl Bayern Mnichov první semifinále Ligy mistrů s madridským Realem výtečně rozehrané a po trefě Kimmicha se mu naskytlo i několik dalších dobrých možností k navýšení skóre. Místo toho však gólem do šatny srovnal Marcelo, krátce po změně stran nekompromisně využil chyby v rozehrávce Bayernu Marco Asensio a Real tak z Allianz Areny veze do odvety cennou výhru 2:1.
25.04. | Komentáře a souhrny | 1305 komentářů

Potvrzeno: Smolař Oxlade-Chamberlain přijde o MS v Rusku

Anglický reprezentant Alex Oxlade-Chamberlain přijde o červnové mistrovství světa v Rusku. Čtyřiadvacetiletý záložník Liverpoolu si v úterním úvodním semifinále Ligy mistrů proti AS Řím poranil kolenní vazy a sezona pro něj podle klubu předčasně skončila.
25.04. | Aktuality | 205 komentářů

Hráči Dortmundu u soudu mluvili o strachu při útoku

Hráči Borussie Dortmund dnes před soudem v tomto západoněmeckém městě vypovídali jako svědci v případu loňského bombového útoku na jejich týmový autobus. Hovořili o strachu, jaký v ten moment zažívali, i následcích, které si někteří z nich nesou dodnes. Obžalovanému Sergeji W., který se k činu přiznal, za útok hrozí doživotní vězení.
25.04. | Aktuality | 19 komentářů

Podali jsme perfektní výkon, ale jen 80 minut, litoval Klopp

Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp viděl od svých svěřenců v semifinále Ligy mistrů s AS Řím perfektní výkon - ale jen 80 minut. V závěrečné desetiminutovce anglický tým vypadl z role, dvakrát inkasoval a do odvety si veze výhru 5:2, která ještě dává soupeři šanci.
25.04. | Aktuality | 81 komentářů

Byli jsme mrtví, ale obživli jsme, zní z AS Řím před odvetou

Hráči AS Řím připouštějí, že v úvodním semifinále Ligy mistrů byli už v podstatě mrtví, když s Liverpoolem prohrávali 0:5. Jenže dva góly v závěru je resuscitovaly a nyní věří, že by se jim v domácí odvetě mohlo podařit podobné překvapení jako ve čtvrtfinále, kdy postoupili přes Barcelonu i přes úvodní prohru 1:4.
25.04. | Aktuality | 94 komentářů

Oxlade-Chamberlain si poranil koleno a mohl by přijít o MS

Liverpool v úvodním semifinále Ligy mistrů rozstřílel AS Řím, přišel však o Alexe Oxlade-Chamberlaina. Ten musel krátce po začátku ze hry se zraněným kolenem a první prognózy nejsou dobré...
25.04. | Aktuality | 44 komentářů

Souboj těžkých vah: Real začíná v Mnichově

Středeční semifinále Ligy mistrů nabídne jubilejní 25. střet dvou fotbalových velikánů mezi Bayernem Mnichov a Realem Madrid. Oba celky mají důvod k sebevědomí a favorita na postup lze hledat jen těžko. Zatímco Bayern pod staronovým vedením Juppa Heynckese touží zopakovat památný ročník 2013 s úspěchem na všech frontách, Real jakožto obhájce trofeje kráčí za bezprecedentním třetím triumfem v milionářské soutěži za sebou.
25.04. | Previews | 1305 komentářů
15.08. Benfica čeká na zprávy o Castillovi
Benfica po remíze 1:1 na půdě Fenerbahce postoupila do posledního předkola Ligy mistrů, přišla ovšem o jednoho hráče. Na zprávy od lékařů čeká útočník Nicolás Castillo, ten si v průběhu prvního poločasu přivodil svalové zranění. (abola.pt)
14.08. Program 4. předkola Ligy mistrů
Program 4. předkola Ligy mistrů:
Mistrovská část:
Crvena Zvezda Bělehrad - Salcburk, BATE Borisov - PSV Eindhoven, Young Boys Bern - Dinamo Záhřeb, Vidi Székesfehérvár - AEK Atény. Nemistrovská část:
Benfica Lisabon - PAOK Soluň, Ajax Amsterodam - Dynamo Kyjev. (ČTK)
14.08. Liga mistrů - výsledky
Výsledky dnešních odvetných zápasů 3. předkola LM: Dynamo Kyjev - Slavia 2:0 (11. Verbić, 74. Bjesjedin), první zápas 1:1, postupuje Dynamo, BATE - Karabach 1:1 (20. Ivanić - 54. Michel), první zápas 1:0, postupuje BATE, Spartak Moskva - PAOK 0:0, první zápas 2:3, postupuje PAOK, AEK Atény - Celtic 2:1 (6. Galo, 50. Livaja - 78. Sinclair), první zápas 1:1, postupuje AEK, Dinamo Záhřeb - Astana 1:0 (74. Gavranović), první zápas 2:0, postupuje Dinamo, Fenerbahçe - Benfica 1:1 (45+1. Potuk - 26. Fernandes), první zápas 0:1, postupuje Benfica, MOL Vidi - Malmö 0:0, první zápas 1:1, postupuje MOL, Shkendija - Salzburg 0:1 (90+2. Minamino), první zápas 0:3, postupuje Salzburg, Ajax - Standard Lutych 3:0 (30. Huntelaar, 34. De Ligt, 46. Neres), první zápas 2:2, postupuje Ajax, Trnava - Crvena Zvezda 1:2 po prodloužení (6. Bakoš - 7. Ben, 98. Radonjić), první zápas 1:1, postupuje Crvena Zvezda.
14.08. Dvojzápas rozhodla efektivita, řekl Trpišovský
Slavia prohrála odvetné utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev a s milionářskou soutěží se rozloučila. "Chtěl bych pochválit naše hráče za výkon od 15. minuty. Za to, jak hráli a jak se prezentovali. Myslím, že jsme odvedli dobrý výkon. Zbytek mi přijde absurdní hodnotit, nemá smysl se vůbec o tom zápase bavit. Hrajeme pak Evropskou ligu, takže se k rozhodčímu nemůžu vyjádřit. Už asi chápu ta vyjádření o bodajících vosách. Největší pozitivum je, že když se dvojzápas sečte, ani v jednom utkání jsme nebyli horším týmem. V některých fázích jsme i dominovali. Hráči vypadali výborně běžecky i herně. Dvojzápas rozhodla efektivita, že soupeř šance proměňoval a my ne. Na druhou stranu po dnešku už chápu, proč Dynamo nedostává góly," řekl k utkání slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
14.08. Slavia nestačila na Dynamo a zahraje si EL
Výsledek dnešního odvetného utkání 3. předkola LM: Dynamo Kyjev - Slavia 2:0 (11. Verbić, 74. Bjesjedin), první zápas 1:1, postupuje Dynamo.
14.08. Slavia o půli prohrává v Kyjevě
Poločasový výsledek dnešního odvetného utkání 3. předkola LM: Dynamo Kyjev - Slavia 1:0 (11. Verbić).
14.08. Slavia nastoupí na hrotu s Teclem
Základní sestava Slavie pro odvetné utkání 3. předkola Ligy mistrů: Kolář - Coufal, Deli, Ngadeu, Bořil - Souček, Hušbauer - Stoch, Sýkora, Zmrhal - Tecl.
14.08. Celtic cestoval do Řecka bez Boyaty
Ve výpravě Celticu pro odvetu předkola Ligy mistrů na půdě AEK Atény chybí obránce Dedryck Boyata. Podle všeho se jedná o reakci na několik dní staré události, kdy skotský klub odmítl nabídku na přestup od londýnského Fulhamu. (bbc.com)
13.08. Odvetu Dynama se Slavií odřídí Stefanski
Hlavním rozhodčím odvety třetího předkola Ligy mistrů mezi Dynamem Kyjev byl jmenován polský sudí Daniel Stefanski. Český celek bude muset na Ukrajině vstřelit minimálně jednu branku, doma uhrál pouze remízu 1:1. (uefa.com)
13.08. Slávisté odletěli bez zraněného Olayinky
Fotbalisté Slavie odcestovali k odvetě 3. předkola Ligy mistrů do Kyjeva bez Petera Olayinky. Nejdražší hráč v historii klubu se v pátečním ligovém utkání v Mladé Boleslavi zranil. Nejistý je start stopera Simona Deliho a záložníka Jana Sýkory, trenér Jindřich Trpišovský se nicméně naděje na jejich nasazení proti Dynamu nevzdává. (ČTK)