POSLEDNÍM ČTVRTFINALISTOU LM JE INTER

Posledním čtvrtfinalistou letošního ročníku Ligy mistrů je Inter Milán. Před třemi týdny se na hřišti Ajaxu Amsterdam zrodila remíza 2:2, odvetu rozhodl a svůj tým mezi posledních osm definitivně posunul Dejan Stankovič. Inter se ve čtvrtfinále střetne se španělským Villarrealem.

LOS ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ

Ve francouzské Paříži se dnes po poledni rozhodlo o složení čtvrtfinálových dvojic Ligy mistrů. Jednoho z největších favoritů soutěže, Barcelonu, čeká po vyřazení Chelsea poměrně snadné "sousto" - Benfika Lisabon. Dále se utkají Arsenal s Juventusem, Lyon s AC Milán a jeden z dvojice Inter - Ajax s Villarrealem.

LYON SI POHRÁL S EINDHOVENEM

Olympique Lyon opět potvrdil, že se s ním v pohárové Evropě musí počítat, bez potíží si poradil s loňským semifinalistou Eindhovenem a postoupil do svého třetího čtvrtfinále v řadě. Úkol měli Francouzi usnadněný tím, že celý druhý poločas hráli proti deseti. Zvítězili přesvědčivě 4:0.

AC MILÁN PŘESTŘÍLEL BAYERN

AC Milán si z prvního utkání z Allianz Arény přivezl slibný výsledek 1:1 a doma už svou převahu nad Bayernem Mnichov ukázal naplno. Využil častých chyb v obraně soupeře, zvítězil jednoznačně 4:1 a zajistil si postup do nejlepší osmičky.

REAL MADRID NESTAČIL NA ARSENAL

Anglický prapor ve čtvrtfinále Ligy mistrů ponese pouze ten, od koho se to čekalo nejméně. Londýnský Arsenal dokázal v pohledné odvetě s Realem Madrid uhájit svůj náskok z prvního vzájemného duelu a zaslouženě postoupil do čtvrtfinále letošního ročníku Ligy mistrů. Utkání na Highbury skončilo bezbrankovou remízou, jediným, kdo v průběhu celého dvojzápasu dokázal rozvlnit síť, byl Thierry Henry.

BENFICA VYŘADILA LIVERPOOL

Benfica Lisabon vyřadila z Ligy Mistrů obhájce prventství Liverpool FC. Z domácího utkání si vezla těsnou výhru 1:0. V Londýně taktéž neinkasovala, naopak dalšími góly svůj postup zpečetila. Liverpool neměl střelecký den, jeho hráči měli vychýlenou mušku, Crouch trefil dvakrát tyč.

JUVENTUS VYDŘEL POSTUP PŘES BRÉMY

Werder Brémy přijížděl na hřiště italského Juventusu s nadějným jednogólovým náskokem z prvního zápasu v Německu, který skončil 3:2. I odveta se pro Werder vyvíjela dobře, od třinácté minuty vedl a gólman Wiese držel tým skvělými zákroky. Nakonec však udělal školáckou chybu, hosté prohráli 1:2 a s Ligou mistrů se loučí.

BARCELONA VYŘADILA CHELSEA

Dlouho očekávaný a v médiích denně propíraný souboj dvou asi nejlepších týmů současnosti, Barcelony a Chelsea, nakonec žádnou strhující podívanou nepřinesl. Domácí využili své výhody z prvního zápasu, v závěru odvety sice přišli o vítězství, nikoli však o postup.

MOURINHO: MESSI JE SIMULANT!

Podobně jako před rokem se trenér londýnské Chelsea José Mourinho cítí být ukřivděný po úvodním duelu s Barcelonou, tentokrát se portugalskému kouči nelíbilo vyloučení jeho svěřence, španělského obránce Del Horna. Ten se v prvním poločase poroučel za tvrdý zákrok na mladého argentinského záložníka Messiho.

GLASGOW RANGERS - VILLARREAL 2:2 (1:2)

Glasgowským Rangers se nedaří v domácí lize a blízko neúspěchu jsou i v Lize mistrů, doma po nemastném neslaném výkonu remizovali 2:2 se španělským Villarrealem. Hosté dvakrát vedli, domácí dotahovali, ve druhém případě jim pomohl nešťastnou tečí Peňa.

AJAX AMSTERDAM - INTER MILÁN 2:2 (2:0)

Ajax Amsterdam začal proti Interu skvěle, po dvaceti minutách vedl o dvě branky. První půli dominoval Ajax, hosté však po přestávce zvýšili tempo, soupeře už do větších šancí nepustili a sami dvě své proměnili, čímž vybojovali remízu 2:2 a slušnou pozici do odvety.

WERDER BRÉMY - JUVENTUS TURÍN 3:2 (1:0)

Francouzský záložník Johan Micoud se stal v zápase mezi Werderem Brémy a Juventusem hrdinou, když v nastaveném čase strhnul vítězství zaslouženě na stranu německého klubu. Juventus ještě v 87. minutě vedl 2:1, ale díky brankám Borowskiho a Micouda v rozmezí pěti minut zvítězil Werder 3:2.

BARCA VYHRÁLA NA STAMFORD BRIDGE!!!

Chelsea s Barcou spolu sehrály další skvělý zápas. Ostrý střet britské přímočarosti se španělskou hravostí ovlivnilo vyloučení domácího Del Horna ještě v první půli. Chelsea nesložila zbraně, šla do vedení, ale Barca ji nakonec přece jen přehrála....

PSV EINDHOVEN - OLYMPIQUE LYON 0:1 (0:0)

V repríze loňského čtvrtfinále se utkaly celky PSV Eindhoven a Olympique Lyon. Před rokem byl úspěšnější nizozemský celek, letošní souboj má výrazně lépe rozehraný francouzský mistr - zvenku veze vítězství 1:0, které zařídil parádní trefou Juninho.

REAL MADRID - ARSENAL FC 0:1 (0:0)

Real Madrid i nadále pokračuje v nevyrovnaných výkonech. V lize se mu daří, nedávno však vybuchl v domácím poháru se Zaragozou. A podobně tomu bylo i v domácím utkání s Arsenalem. Hosté sice neměli viditelnou převahu, ale byli mnohem nebezpečnější a po gólu Thierry Henryho si ze stadiónu Santiaga Bernabeu odvezli cenné a zasloužené vítězství 1:0.