Brankáři Pintovi hrozí trest za to, že hvizdem zmátl soupeře

Evropská fotbalová unie (UEFA) zahájila disciplinární řízení s brankářem Barcelony Josém Pintem. Obvinila ho z nevhodného chování, poté co si středeční soupeř Barcelony v Lize mistrů FC Kodaň stěžoval na to, že gólman svým hvizdem úmyslně zmátl hráče dánského celku.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (1)

Španělský úspěch i italský propadák. Takto stručně bychom mohli shrnout uplynulé dny v evropské pohárové kopané. Po třetích zápasech skupin Ligy mistrů a Evropské ligy se pořadí pro nasazení do sezóny 2012/2013 nezměnilo, přesto došlo k zajímavým výsledkům.

Pohled do historie: Aston Villa 1982

Proud History, Bright Future − tímto sloganem propaguje Aston Villu její americké vedení. O budoucnosti můžeme pouze spekulovat, tak se raději podívejme na poslední velký úspěch birminghamského klubu. Jeho cesta za vítězstvím v Poháru mistrů evropských zemí byla zajímavá hned z několika ohledů.

Pospěch: Určitě jsme na Barceloně neudělali ostudu

Za jeden z největších zážitků kariéry a také za velkou zkušenost považuje český obránce Kodaně Zdeněk Pospěch středeční zápas Ligy mistrů na hřišti hvězdami nabité Barcelony. Reprezentační zadák si pochvaloval hlavně druhý poločas, ve kterém dánský mistr překvapil loňského vítěze soutěže aktivním napadáním a sahal po vyrovnání.

Raúl dal 70. gól v pohárech a vévodí historické tabulce kanonýrů

Španělský útočník Raúl ve službách Schalke 04 dal svůj 70. gól v pohárových zápasech, čímž se dostal do čela historické tabulky střelců. Třiatřicetiletý kanonýr skóroval hned dvakrát v utkání Ligy mistrů proti Hapoelu Tel Aviv a překonal německou legendu Gerda Müllera.

Bale je úžasný, chválil autora hattricku Redknapp

Tottenham v taháku středečních zápasů Ligy mistrů prohrál sedmigólovou přestřelku na půdě Interu Milán, v jeho kádru si však minimálně jeden hráč absolutorium zasloužil. Je jím střelec třech branek Gareth Bale, kterého si manažer Harry Redknapp nemůže vynachválit...

Lyon zůstává stoprocentní, porazil i Benfiku

Lyon byl od prvních minut jasně lepším mužstvem. Úvodní branka navíc jeho hráče hodně uklidnila, do druhého poločasu vstoupil aktivněji také Olympique a Benficu přehrál 2:0.

Z jasné záležitosti bylo drama, Inter porazil Tottenham 4:3

Jakoby se bohové opravdu zbláznili. Málo vídané utkání se vším všudy. Oba poločasy jako na houpačce, málem se dokonce stal zázrak. Italský Inter Milán vedl po poločase 4:0 a soupeř hrál v početní nevýhodě. Zdálo se, že italský obhájce trofeje Ligy mistrů už v poklidu duel dohraje. Jenže chyba lávky.

Národní koeficienty UEFA - úvod

Koeficient. Často zmiňované slovo, které hraje podstatnou roli v otázce evropských pohárů, tedy Ligy mistrů a Evropské ligy. Jak koeficient vzniká, jaké je aktuální pořadí zemí, jak vypadá výhled na další sezóny? Na tyto otázky se pokusí odpovědět tento článek, který je jakýmsi úvodem nově vznikající pravidelné rubriky na EuroFotbal.cz.

20.10.2010 Profily, historie 139 komentářů
Zaujalo nás

Hapal věří v první výhru. Ancelotti chválil Žirkova

Žilina ani včera nezískala první bod v Lize mistrů, přestože s domácí Marseille většinu zápasu držela krok. Dařilo se oběma londýnským klubů, Chelsea na Spartaku Moskva i Arsenal proti Šachtaru si s přehledem připsaly po výhře, trenéři tak měli důvod ke spokojenosti.

Cartu: Dát si dva vlastní góly na Bayernu, to je frustrující

Kuriózní a hlavně velmi nešťastné utkání odehrála včera rumunská Kluž na půdě favorizovaného Bayernu Mnichov. Družina trenéra Sorina Cartua z utkání nakonec odešla po výsledku 3:2 z pohledu domácích poražena. Hráči Kluže ale cestu za třemi body Bayernu hodně usnadnili, když si nešťastně vstřelili dva vlastní góly.

Mourinho byl z výhry nadšený, Allegri nešetřil kritikou

Real Madrid včera přehrál na Santiago Bernabeu AC Milán 2:0 a trenér vítězného mužstva José Mourinho neskrýval po šlágru 3. kola Ligy mistrů velkou spokojenost. Vítězství svých svěřenců označil za fantastické.

Tottenham jede na půdu obhájce, proti Interu si ale věří

Obhájce titulu Ligy mistrů z Interu Milán se pod velením nového trenéra Rafaela Beníteze může těšit ze slušného začátku sezóny. Mužstvo sice nevládne Serii A, v ní je až třetí, ovšem s pouhou dvoubodovou ztrátou na vedoucí Lazio. V Lize mistrů nyní přivítá druhý celek skupiny A z Londýna. Proti Tottenhamu bude mít jednu velkou výhodu - zkušenosti.

Kodaň hýří sebedůvěrou, formu se pokusí potvrdit na Nou Campu

Champions League ve středu nabízí mimo jiné souboj španělského a dánského mistra, tedy bitvu mezi FC Barcelona a FC Kodaň. Dánský celek čeká první výjezd mimo domovinu ostrova Sjælland, který zůstal po dvou odehraných kolech stále nedobyt. Zatímco pro Kodaň je osmifinále výzvou, pro Barcelonu bytostnou nutností a povinností.

Žilina znovu prohrála, z Marseille si veze jednogólovou prohru

Slovenská Žilina nedokázala ani ve svém třetím zápase v rámci skupiny Ligy mistrů získat ani bod a krčí se na posledním místě tabulky. Tentokrát měl k bodům slovenský celek nejblíže, ale ani přesto se mu to nepodařilo. Trápící se Marseille zvítězila na svém hřišti nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a o jediný gól zápasu se postaral ve 48. minutě Souleymane Diawara.