MagpeCZ
12.07.2018 02:19
#
13.07. Celtic se musí obejít bez Griffithse
Zraněním začal letošní sezonu Leigh Griffiths, útočník Celticu si během přípravy poranil stehenní sval a čeká ho několikatýdenní pauza. Griffiths chyběl už v týdnu v prvním zápase prvního předkola Ligy mistrů na půdě arménského Alashkert FC, kde glasgowský celek vyhrál 3:0, nyní přijde o odvetu a chybět bude pravděpodobně i v nadcházejícím dvojutkání proti lepšímu z dvojice Rosenborg - Valur. (dailymail.co.uk)
11.07. Rada pomohl asistencí Trnavě
Hráči Trnavy v úvodním utkání 1. předkola Ligy mistrů udolali doma před prázdným hledištěm bosenský Zrinjski Mostar 1:0. O výhře svěřenců nového českého trenéra Radoslava Látala rozhodl v 79. minutě v přesilovce jediným gólem Erik Jirka po asistenci od českého záložníka Jakuba Rady. Rada teprve na začátku týdne odešel do Trnavy na hostování z Mladé Boleslavi a hned nastoupil v základní sestavě. V 79. minutě kolmicí vysunul dvacetiletého Jirku a ten vysokým obloučkem přehodil brankáře. V té chvíli už byli hosté devět minut o deseti a vyloučení v předposlední minutě potkalo i domácí tým. (ČTK)
19.06. Los 1. předkola Ligy mistrů
Los 1. předkola Ligy mistrů (první zápasy 10. a 11. července, odvety 17. a 18. července):
Torpedo Kutaisi (Gruz.) - Šeriff Tiraspol (Mold.), Shkëndija (Mak.) - The New Saints (Wales), Süduva Marijampole (Lit.) - APOEL Nikósie, Olimpija Lublaň - Karabach, F91 Dudelange (Luc.) - Videoton Székesfehérvár (Maď.), Santa Coloma (And.)/Drita (Kos.)/La Fiorita (San Mar.)/Lincoln Red Imps (Gibr.) - Malmö, HJK Helsinky - Víkingur Göta (Faer. ostr.), Ludogorec Razgrad (Bulh.) - Crusaders (Sev. Ir.), Cork City (Ir.) - Legia Varšava, Valur Reykjavík - Rosenborg Trondheim, Kukësi (Alb.) - Valletta (Malta), Flora Tallinn - Hapoel Beerševa (Izr.), Spartaks Jürmala (Lot.) - CZ Bělehrad, Alaškert (Arm.) - Celtic Glasgow, Trnava - Zrinjski Mostar (Bosna), Astana - Sutjeska Nikšič (Č. Hora). (ČTK)
15.06. Atlético dostalo trest, zavře část stadionu
Atlético Madrid obdrželo od UEFA trest za transparent s krajně pravicovou tématikou, který se objevil na finále Evropské ligy. UEFA nařídila španělskému klubu uzavřít část stadionu v prvním domácím zápase Ligy mistrů v příští sezóně. Atlético tak nesmí prodávat zhruba 3 tisíce vstupenek. (espn.com)
12.06. Losování kvalifikace LM a EL
Losování kvalifikace Ligy mistrů:

Semifinále (26. června): FC Santa Coloma (And.) - KF Drita (Kos.), SP La Fiorita (San Mar.) - Lincoln FC (Gibr.).

Finále (29. června).

Turnaj se bude hrát na Gibraltaru, vítěz postoupí do 1. předkola LM, zbylé tři týmy půjdou do 2. předkola EL.

Losování kvalifikace Evropské ligy (28. června a 5. července):

Europa FC (Gibr.) - FC Priština (Kos.), UE Sant Julia (And.) - Gzira United FC (Malta), UE Engordany (And.) - S.S. Folgore (San Mar.), B36 Tórshavn (Faer. ostr.) - St Joseph's FC (Gibr.), Birkirkara FC (Malta) - KÍ Klaksvík (Faer. ostr.), SP Tre Fiori (San Mar.) - Bala Town FC (Wales), Cefn Druids AFC (Wales) - FK Trakai (Lit.). (ČTK)
07.06. Beşiktaş musí zaplatit vysokou pokutu
Vběhnutí kočky na hřiště v osmifinálovém utkání Ligy mistrů vyjde Beşiktaş Istanbul draho. UEFA potrestala klub za nedostatečnou pořadatelskou službu v zápase s Bayernem Mnichov pokutou 34.000 eur (870.000 korun). Beşiktaş dostal trest také za to, že fanoušci při březnovém utkání házeli věci na trávník a blokovali schodiště na stadionu. Zrzavá kočka se objevila na hřišti v 50. minutě za stavu 2:0 pro Bayern a rozhodčí Michael Oliver kvůli ní na chvíli přerušil hru. Německý šampion nakonec vyhrál 3:1 a po domácím jasném vítězství 5:0 stvrdil postup. (ČTK)
05.06. Liga mistrů se štědrými bonusy
Na 15,25 milionu eur si od nové sezóny přijde každý z 32 účastníků Ligy mistrů. Každé vítězství na poli nejprestižnější evropské klubové soutěže navíc přinese 2,7 milionu eur a remíza 900 tisíc. Dalších 15 milionů evropské měny obdrží týmy, které se kvalifikovaly do finále, pro vítěze je navíc připravena ještě další odměna ve výši 4 milionů. (lequipe.fr)
05.06. Buffon dostal trest na tři zápasy
Gianluigi Buffon dostal stopku na tři zápasy evropských pohárů. Zkušený brankář neudržel nervy na uzdě v závěru odvety čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Realu Madrid, kdy byla proti tehdy ještě jeho Juventusu nařízena penalta, z níž Cristiano Ronaldo zařídil postup španělského celku. Buffon následně kritizoval rozhodčího a dostal červenou kartu. Trest si odpyká zřejmě v dresu PSG, kam má namířeno. (football-italia.net)
04.06. Liverpool zaplatí pokutu za fanoušky
Za chování příznivců byl potrestán Liverpool, který musí zaplatit pokutu 26.000 eur (asi 670 tisíc korun). Dvacet tisíc dostal za chování fanoušků při úvodním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů s Manchesterem City včetně napadení hostujícího autobusu. Zbytek musí klub zaplatit za odvetu, při které jeho příznivci zapalovali zakázanou pyrotechniku a házeli předměty na trávník. (ČTK)
04.06. Man City bude v LM chybět Guardiola
Manchesteru City bude v úvodním utkání nadcházejícího ročníku Ligy mistrů chybět na lavičce trenér Pep Guardiola. Disciplinární komise UEFA mu zastavila činnost za protesty proti neuznané brance v odvetě čtvrtfinále s Liverpoolem. Na další zápas je španělský kouč navíc v podmínce. City prohrálo první duel v Liverpoolu 0:3, ale po domácí odvetě, ve které podlehlo 1:2, se cítilo silně poškozeno. Rozhodčí totiž nejprve neodpískal penaltu po faulu Robertsona na Sterlinga a ve 42. minutě kvůli chybně odmávanému ofsajdu neuznal gól, jímž mohl manchesterský celek zvýšit na 2:0 a výrazně tak duel zdramatizovat. Guardiola proto o přestávce neudržel nervy na uzdě a rozhodčímu při odchodu do kabin vynadal. Byl kvůli tomu vykázán na tribunu. (ČTK)