19.09.2018 18:55 CET
2 : 2
(1:2)

Šachtar Doněck - TSG Hoffenheim 2:2

Hoffenheim za sebou má debut v milionářské Lize mistrů a spokojen může být napůl. Ze hřiště Šachtaru Doněck si veze bod, na druhou stranu v utkání hned dvakrát ztratil vedení.

V sestavě německého celku nechyběl Pavel Kadeřábek a jeho spoluhráči začali pěkně zostra. Už v šesté minutě hostí rozjeli útok po levé straně, Florian Grillitsch si narazil míč s Bittencourtem a sám před Pjatovem zachoval chladnou hlavu, ukrajinského gólmana přehodil a poslal svůj tým do vedení - 0:1.

Baumann v hostující svatyni se rozehřál při neškodném pokusu Marlose, Pjatov na druhé straně už měl o poznání více práce, když jeho pozornost vyzkoušel Szalai. Ve 27. minutě centroval Rakyckyj a následně se podobně jako spoluhráči a fanoušci chytal za hlavu, Stěpaněnko totiž ve velké příležitosti mířil nad.

Domácí to ovšem dlouho mrzet nemuselo. Už o několik desítek vteřin později se po levé straně rozeběhl Ismaily, prošel až do pokutového území a připravil si míč na střelu šajtlí, proti jeho střele v pádu pak Baumann už nedokázal zakročit - 1:1.

Hoffenheim si chtěl vedení vzít zpět a ve 37. minutě měl velkou možnost Szalai, v bezprostřední blízkosti se dostal k hlavičce a trefil jen připraveného Pjatova. Šachtar se z této situace nedokázal poučit a o minutu později kapituloval. Rohový kop rozehrál Kramarić, ve vápně nejvýše vyskočil Håvard Nordtveit a Pjatov se svým vyběhnutím přišel pozdě - 1:2.

Po změně stran se dala očekávat ofenzíva Šachtaru a tento plán mohl dostat trhlinu už po pěti minutách, za hranicí pokutového území napřáhl Kramarić a Pjatov musel ukázat své umění. Do akce naopak nemusel Baumann, Ismaily v 61. minutě mířil těsně vedle, podobně si pak počínal i hostující Zuber.

O výsledku nakonec rozhodla 81. minuta a akce Maycona, ten dostal ve vzdálenosti dvacet metrů od brány příliš volného prostoru, připravil si míč na levačku a dělovkou nedal Baumannovi šanci - 2:2.

Hoffenheim nakonec mohl dokonce odjet s prázdnou, v nastavení po odraženém míči zakončoval Marlos a za již překonaného Baumanna zaskočil na brankové čáře jeden z obránců.

Autor: Tomáš Pavlík