19.09.2018 18:55 CET
3 : 0
(0:0)

AFC Ajax - AEK Atény 3:0

Pohodovou výhru si nakonec na své konto připsal Ajax, amsterdamský celek doma přehrál AEK Atény a zaslouženě zvítězil 3:0. Řecký klub za celý zápas nevyslal ani jednu přímou střelu mezi tyče...

Ajax se po úvodních minutách ujal iniciativy a s postupem času získával stále větší převahu, přesto mohl jako první inkasovat - ve 27. minutě podnikl AEK rychlý brejk, Klonaridis připravil pozici pro Ponceho a jeho pokus na poslední chvíli zablokoval Frenkie de Jong.

Na druhé straně se do podobné role jako De Jong pasoval Oikonomou, jeho včasný zásah zkazil radost Huntelaarovi, který by jinak postupoval sám na bránu.

Na první střelu na některou ze svatyní se tak čekalo do 33. minuty, to zkusil štěstí Ziyech a Barkas s jeho slabým pokusem měl jenom minimální problémy. Kýžený efekt pro domácí nepřinesla ani situace ze 39. minuty, po níž se marně dožadovali penalty za údajné hraní rukou Ćosiće.

Góly začaly padat až po změně stran a hned po několika desítkách vteřin se radovali domácí. Obléhání řecké brány zakončil centr Nerese na trestuhodně neobsazeného Tagliafica a ten si na hranici malého vápna věděl rady - 1:0.

Aténští se do nějakého tlaku nedostávali a místo toho mohli podruhé inkasovat, v 58. minutě zahrávali domácí rohový kop a do zakončení se následně znovu dostal Tagliafico, Barkas ovšem předvedl skvělý zákrok a pro tuto chvíli ještě udržel svůj tým ve hře. To platilo i v polovině druhé půle, van den Beekův gól nemohl platit kvůli ofsajdu.

Van de Beeka to nemuselo mrzet dlouho, v 77. minutě se po pravé straně prodral Tadić, adresoval přesný centr svému spoluhráči a ten ranou z první neomylně zavěsil - 2:0.

AEK se na žádný odpor nezmohl a na cestu domů nakonec inkasoval ještě jeden zásah. V nastavení se podruhé v zápase trefil Tagliafico a jen on sám musí vědět, zda se jednalo o úmyslnou trefu, když zaskočil Barkase zakončením z levé strany pokutového území.

Autor: Tomáš Pavlík