27.09.2017 20:45 CET
0 : 3
(0:1)

Anderlecht doma nestačil na Celtik a prohrál 0:3.

Souboj dvou outsiderů skupiny mezi Anderlechtem a Celtikem zcela ovládl skotský šampion a udělal důležitý krok k zajištění alespoň Evropské ligy. Zatímco belgický celek nedokázal žádnou ze svých šancí proměnit, Celtic skóroval hned třikrát.

Ani jeden z týmů pochopitelně boj o postup mezi šestnáctku nejlepších nevzdává, ale je pravdou, že přes PSG a Bayern Mnichov se bude postupovat jen ztěžka. Ve hře ale pořád zůstává lákadlo jménem Evropská liga.

Něco málo přes půlhodiny se na stadionu Constant Vanden Stock nic moc nedělo. Až ve 38. minutě rozjel Celtic pěknou akci, na jejímž konci byla přihrávka Tierneyho před prázdnou branku, kde osamocený Griffiths uklízel balón do sítě. Anderlecht ještě mohl stihnout vyrovnat, ale rána kapitána Hanniho skončila jen v náruči pozorného Gordona.

Mnohem více ukázal až druhý poločas a v něm byla naprosto klíčová spálená šance útočníka Theodorczyka. Střelu Hanniho Gordon pouze vyrazil před sebe a Theodorczyk sám před brankářem situaci vůbec nezvládl. To byla zpackaná příležitost, která nakonec domácí mrzela. Vzápětí totiž obrana Fialek chybovala v rozehrávce a celou situaci vystihl Roberts, navedl si balón na levačku a tečovanou ranou zvýšil na 2:0.

Roberts měl i další šance, ale akci po přihrávce Sinclaira zakončil těsně mimo. Na druhé straně předvedli parádní fotbalový okamžik Gerkens s Gordonem. Prvně jmenovaný nebezpečně střílel a brankář Celtiku skvělým skokem vyškrábl šanci na rohový kop. Snaha Anderlechtu byla marná. V 90. minutě utekl Sinclair a střelou pod břevno dal výsledku definitivní podobu.

Autor: Ondřej Linhart / uefa.com