22.11.2017 20:45 CET
7 : 1
(4:1)

Celtic v Paříži vedl, přesto si odváží krutý sedmigólový debakl

Když hned v první minutě utkání Paris Saint Germain se skotským Celticem dokázal prolomit bezbrankový stav Moussa Dembélé, vypadalo to pro hosty na slibný večer. Favorizované Pařížany však vůbec první inkasovaná branka ve skupinové fázi Ligy mistrů pouze o to víc rozlítila a výsledkem byla gólová smršť, která se nakonec zastavila až na čísle sedm.

Hned do přestávky se dvakrát prosadil Neymar spolu s trefami Cavaniho a Mbappého, po změně stran pak demoralizovaného soupeře dorazili Verratti, znovu Cavani a na závěr také Dani Alves. PSG tedy nadále suverénně drží vedení ve skupině B s tříbodovým náskokem před mnichovským Bayernem, s nímž se na závěr utká v přímém boji o první místo. Vzhledem k domácí výhře PSG 3:0 má ovšem bavorský velkoklub v tomto ohledu velice ztíženou pozici. Celtic zůstává i nadále třetí a o Evropskou ligu jej může připravit již jen vysoká porážka doma s Anderlechtem.

Manažer hostí Brendan Rodgers před zápasem francouzský velkoklub označil za nejlepší z nejlepších a Pařížané těmto slovům vskutku dostáli v plné parádě, a to navzdory lapsu ze samotného úvodu hry. Nešikovná zpětná přihrávka Daniho Alvese přinesla Celticu roh, který Olivier N’tcham přesně zahrál ke svému krajanovi Dembélému, jenž parádním zakončením překonal bezmocného brankáře Aréolu.

Zaskočení hráči PSG se však velmi brzy oklepali a hned po osmi minutách bylo srovnáno. Neymar převzal pas od Rabiota a navzdory ostrému úhlu povedenou křižnou ranou propálil po zemi brankáře Gordona. Na tento nezdar se ještě pokoušel odpovědět dalekonosnou ranou N’tcham, ovšem těsně minul, zatímco domácí již byli v zakončení neúprosní. Krásná narážečka na jeden dotek mezi Neymarem a Verrattim vyústila v další tvrdou ránu brazilského útočníka na zadní tyč, od níž se míč odrazil až za brankovou čáru.

Od té chvíle již byl na trávníku jen jeden tým. Edinson Cavani se první ranou z voleje ještě těsně netrefil, ale pár minut nato se už také zapsal na střeleckou listinu, když doklepl Neymarovu hlavičkovou pobídku po Draxlerově centru za obranu. A Pařížané stále zůstávali při chuti - v pětatřicáté minutě již zvyšoval na 4:1 Kylian Mbappé, jemuž v šestnáctce přiklepl míč Marquinhos a mladý francouzský forvard suverénní ranou pod břevno nedal Gordonovi sebemenší šanci.

Po změně stran již domácí přece jen ubrali z vražedného tempa, ovšem v závěrečné čtvrthodině se přece jen nadechli k další gólové smršti. Nejprve po Mbappého šikovném průniku do šestnáctky propálil vše před sebou Marco Verratti, šestý gól do Gordonovy svatyně poté z Kurzawova centru parádní ranou z voleje vpravil Edinson Cavani a konečnou tečku si pro sebe nechal Dani Alves ukázkovým zakončením zpoza šestnáctky pod břevno. Teprve pak černá můra Celticu skončila, a to hrozivou prohrou 1:7.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk