13.09.2017 20:45 CET
1 : 1
(0:0)

Spartak neudržel vedení a ze Slovinska si odváží pouze remízu

Spartak Moskva se po pěti letech v obnovené premiéře v základní skupině Ligy mistrů rozešel smírně se slovinským Mariborem v poměru 1:1, ovšem k vítězství neměl příliš daleko. Do vedení se dostal po necelé hodině hry a vypadalo to, že těsný náskok udrží až do závěrečného hvizdu, avšak houževnatým domácím se podařilo vyrovnat pět minut před koncem. Za čtrnáct dní zavítá Maribor do Sevilly, ruský klub přivítá anglický Liverpool.

Domácí vstoupili do středečního utkání velmi směle a poprvé zahrozili v 11. minutě. Bajde totiž vběhl do pokutového území soupeře a poté předkládal nahrávku pro nabíhajícího Tavarase, před odkrytou brankou však na poslední chvíli zakročila defenzíva moskevského týmu. Krátce po odehrané čtvrthodině se "vyznamenali" fanoušci Spartaku, když hodili na hřiště světlici těsně kolem rozhodčího a utkání tak muselo být na malý moment přerušeno.

Ve 26. minutě mohl otevřít skóre Ješčenko, jenž mířil do horního rohu u bližší tyče, ale balón nakonec těsně přeletěl horní tyčku. Tři minuty před přestávkou se mohl postarat o hodně netradiční gól Viler, kdy se do míče opřel z voleje z hodně ostrého úhlu a k tomu z velké dálky, ale trefil pouze boční síť. Pět minut po změně stran se probojoval do největší šance dosavadního průběhu hostující útočník Alexander Samedov.

Ten se po krásné kolmici za obranu zbavil protihráče a pak stanul sám před brankářem Handanovičem, jenže z hodně ostrého úhlu poslal balón obloučkem o pár decimetrů nad břevno. V 56. minutě se na druhé straně mohl stát hrdinou Damjan Bohar, jeho tvrdá rána z osmnácti metrů skončila o vlásek vedle bližší tyče. Spartak se přeci jen dočkal o tři minuty později, vedoucí branku vsítil Samedov.

Zkušený třiatřicetiletý záložník využil nezištné střely Fernanda a zákroku Handanoviče, s dorážkou si pak věděl rady a tvrdě zamířil do horní poloviny branky nad bezmocného strážce NK. Za další tři minuty měl na hlavě vyrovnání aktivní Bohar, jenomže po pasu z levého křídla orazítkoval levou konstrukci. V 68. minutě to z hranice šestnáctky zkusil Viler a svým přízemním pokusem netrefil prostor tří tyčí o malý kousek, vzápětí na druhé straně neměl štěstí Fernando a levou tyč minul o centimetry.

Zhruba čtvrthodiny před koncem mohl pojistit náskok hostů Promes, nicméně Handanovič si s jeho přízemní střelou poradil. Závěrečná pětiminutovka patřila domácímu Boharovi. Ten na stadionu Ljudski Vrt dostal fanoušky do varu v 85. minutě, když se po přistrčení od Kramariče a následné efektivní zasekávačce trefil do vzdálenějšího horního rohu. Stejný hráč za další dvě minuty minul hostující branku z mírného úhlu, nicméně pro Maribor ani bod určitě není k zahození.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com