26.09.2017 20:45 CET
2 : 0
(2:0)

Beşiktaş JK - RB Lipsko 2:0

Besiktas má po dvou zápasech plný počet bodů. Po výhře v Portu porazil 2:0 Lipsko a má solidně zaděláno na postup ze skupiny. Turecký klub se dvakrát prosadil už v prvním poločase, kdy se nejprve trefil Ryan Babel a těsně před odchodem do šaten i Talisca.

Besiktas začal v domácí pekelné atmosféře stadionu Inönü velice aktivně a zaslouženě šel do brzkého vedení. Už po jedenácti minutách našel Tosun zpětnou přihrávkou úplně volného Ryana Babela a nizozemský křídelník překonal Gulácsiho. Lipsko se nemohlo dostat do žádné větší příležitosti a za zmínku stojí snad jen nepřesná rána Nabyho Keïty. Hosté navíc museli řešit velkou nepříjemnost v podobě zranění klíčového útočníka Tima Wernera, který nakonec opustil hrací plochu ve 32. minutě. Wernera pak na hrací ploše nahradil Klostermann.

Ale turecký celek byl nadále lepším týmem a před koncem poločasu zvýšil své vedení. Ricardo Quaresma poslal do vápna svojí obávanou šajtli a Talisca se natlačil k hlavičce, což znamenalo stav 2:0.

Lipsko začalo hrozit až po přestávce. Forsbergova dalekonosná rána skončila těsně nad a Sabitzerovu střelu Fabri vyškrábl na rohový kop. V 62. minutě muselo být utkání na chvíli přerušeno kvůli výpadku osvětlení, nicméně po chvilce se zase začalo hrát.

Německý celek se sice tlačil do zakončení, snažil se vstřelit kontaktní gól, ale Besiktas před vlastním publikem velice dobře bránil. V nastavení se nedokázal prosadil ani Augustin, jehož nedůrazná střela prolétla těsně vedle. Mimochodem sudí přidal do vínku dlouhých devět minut, což byl následek vypadnutého osvětlení. V úplně poslední akci nedokázal překonat Gulácsiho střídající Álvaro Negredo. Španělský útočník postupoval na brankáře hostí sám a ten ho skvěle vychytal. Besiktas nakonec porazil Lipsko 2:0.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, uefa.com