17.10.2017 20:45 CET
1 : 1
(0:0)

APOEL Nikósie - Borussia Dortmund 1:1

Překvapivé zaváhání, které dost možná bude stát Borussii poslední naděje na postup. Dortmundu se nepovedly zápasy proti Realu a Tottenhamu a utkání na půdě APOELu Nikósie se jevilo jako snadný způsob, jak získat tři body - to se ovšem nestalo a BVB na třetím místě tabulky ztrácí na postupovou druhou příčku už šest bodů.

První šanci duelu si připsal už ve čtvrté minutě Jarmolenko, střela ukrajinského ofenzivního hráče však v brance domácího celku neskončila. O dvanáct minut později mohl na opačné straně skórovat Camargo, ani on ale Bürkiho branku netrefil.

Ve druhém poločase už ale byli hráči APOELu úspěšnější a v šedesáté druhé minutě se překvapivě dostali do vedení. Obrovské chyby švýcarského gólmana v rozehrávce využil Poté a rozradostnil domácí fanoušky.

Radost z vedení nad slavným celkem ovšem fanouškům APOELu Nikósie vydržela jen něco přes pět minut. Pak Mario Götze poslal míč do vápna, na balon svého spoluhráče si naskočil Sokratis a hlavičkou poslal míč do sítě. Po brance řeckého stopera tak BVB srovnalo na 1:1.

Další gól už ale favorit vstřelit nedokázal a na Kypru se tak zrodil překvapivý výsledek - Borussia Dortmund s APOELem jen remizovala.

Autor: Jan Pikous