07.12.2016 20:45 CET
3 : 1
(2:1)

Tottenham Hotspur - CSKA Moskva 3:1

Třetí místo ve skupině a zároveň tak postup do jarní fáze Evropské lize dnes vybojoval Tottenham. Celek z White Hart Lane, jenž hraje všechny své domácí zápasy v Lize mistrů ve Wembley, k dnešnímu duelu přistoupil navzdory predikcím se vší vážností v plné sestavě a svého soupeře jednoznačně přehrál. CSKA sice brzy vedlo, Tottenham však ještě do poločasu dokázal skóre otočit a po změně přidal pojistku, když si nešťastný vlastní gól dal jinak velmi dobře chytající Akinfejev.

Spurs od začátku jednoznačně dominovali v držení míče (což dokazuje i celková statistika 72%:28%) a zdálo se, že bude jen otázkou času, kdy skórují. První velké šance nevyužil Alli, když po Eriksenově centru hlavičkoval těsně vedle, a ani po něm Son Heung-min, jehož vychytal Akinfejev. Jednička CSKA se poté vyznamenala i při tutovce Christiana Eriksena.

Že fotbal nemá logiku, potvrdila 33. minuta. Ruský celek se poprvé dostal k šestnáctce soupeře a hned skóroval. Dlouhý pas Natcha sklepl Tošić ideálně do běhu Alanu Dzagojevovi, ten si míč výborně zpracoval a překonal bezmocného Huga Llorise. Z vedení se ale hosté neradovali dlouho. Pět minut nato si na přetažený centr Eriksena počkal Dele Alli, aby pak z druhého doteku nádherně vymetl vzdálenější šibenici.

Pochettinově družině se nakonec podařila srovnat ještě do přestávky. Architektem celé gólové akce byl znovu Christan Eriksen, jenž pěkným obloučkem vysunul Rosea, ten z první okamžitě centroval a Harry Kane neměl problém trefit odkrytou bránu. Anglický reprezentační forward mohl ve druhém dějství přidat pojistku, tentokrát ho ovšem vychytal Akinfejev.

V 78. minutě se už ale ne zcela zaplněné Wembley radovalo. Na centr Kanea si naskočil Alli, jehož hlavičku sice výborně chytil Akinfejev, jenomže míč si poté nešťastně nohou srazil za svá záda a Spurs tak vedli již 3:1. Takovýmto výsledkem nakonec utkání i skončilo, ze skupiny E tak jde do osmifinále Ligy mistrů Monako a Leverkusen, do Evropské ligy právě Tottenham.

Autor: Michal Kovalčík