14.09.2016 20:45 CET
3 : 0
(1:0)

Olympique Lyon - Dinamo Záhřeb 3:0

Obavy z toho, že by Lyon mohl mít díky zranění Alexandra Lacazetteho problémy s hrou směrem dopředu, se na úvod Ligy mistrů proti malátnému Dinamu Záhřeb nepotvrdily. I přes početné absence dokázali Les Gones bez problémů fungovat a zásluhou Corentina Tolissa, Jordana Ferriho a Maxwela Corneta slavili zasloužené tři body.

Domácí kouč Bruno Génésio ničím nepřekvapil a do hry poslal očekávanou sestavu v rozestavení 3-5-1-1. Opravdu netrvalo dlouho, aby bylo poznat, kdo bude na hřišti dominovat. Již po pěti minutách hry zahrál velmi dobře přímý volný kop Rybus, nicméně v průběhu celého utkání hodně zaměstnaný brankář Šemper byl pozorný.

V ještě lepší šanci se ocitl po deseti minutách hry jediný typický hrot v základní jedenáctce Cornet, avšak i v tomhle případě Šemper skvěle zasáhl. Chorvatský muž v rukavicích kapituloval poprvé ve 14. minutě. Rafael poslal zprava pěkný centr do šestnáctky, odkud Tolisso nasměroval hlavou míč nádherně od břevna a za brankovou čáru.

Následně rozehrál rohový kop velmi dobře Cornet, ovšem Gonalons hlavou zamířil jen nad. Domácí kapitán zhruba po půlhodině musel střídat vlivem zranění, což pro celý OL není vůbec dobrá zpráva. Génésio může doufat, že si jeho svěřenec například neobnovil potíže se stehenním svalem, jehož trápilo začátkem ledna, a že nerozšíří už tak poměrně početnou marodku.

Ve druhé půli Olympique v pohodě kontroloval vedení. A hned zkraje ho ještě navýšil. Cornet poslal přihrávku na rozeběhnutého Ferriho, ten se řítil sám na Šempera a v pohodě zacílil. A v 57. minutě bylo definitivně rozhodnuto. Tolisso poslal přihrávku za obranu na Corneta a ten se z vyložené pozice zkrátka nemohl zmýlit v koncovce.

Dinamo předvedlo na Parc Olympique Lyonnais špatný výkon, v žádném případě soupeři neoplatilo krutou domácí porážku 1:7 z roku 2011, každopádně po třetím vstřeleném gólu Lyon malinko polevil a v 63. a v 88. minutě dokonce zvonila branková konstrukce. Smůlu v koncovce měl nejprve El Arbi Soudani a po něm v závěru také Šitum.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com, livesport.cz