27.09.2016 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Pohádka pokračuje: Leicester díky Slimanimu porazil i Porto

Stejně jako Leicesteru vyšla vítězně premiéra v Lize mistrů na půdě Brugg, tak si anglický šampion připsal triumf číslo dvě před domácími fanoušky na úkor slavného FC Porto. Portugalský celek sice měl po úvodní trefě Islama Slimaniho více ze hry, ovšem na urputnou defenzivu Foxes mocně podporovanou natěšeným publikem si nepřišel a i na sedmnáctý pokus tak z Británie odjíždí s nepořízenou.

Leicester vstoupil do zápasu nadějně a podrobil Ikera Casillase řadě dlouhých autových vhazování i rohových kopů. Obrana Porta sice tato příkoří dokázala uhájit, ovšem v pětadvacáté minutě hosty znovu potopil Islam Slimani. Alžírský útočník dokázal nasázet Portu ještě v dresu lisabonského Sportingu hned pět branek v posledních třech zápasech a nic se na jeho střelecké potenci proti tomuto soupeři nezměnilo ani po letní změně dresu. Základem úvodní trefy zápasu byl perfektní centr Riyada Mahreze, na který ještě nabíhající Vardy nedoskočil, ovšem v zákrytu číhající Slimani již míč zblízka napálil hlavou do sítě.

Porto se pokoušelo o odpověď ještě do přestávky a jalo se dominantně držet míč na kopačkách, avšak nebezpečný přímý kop Layúna nakonec skončil těsně vedle Schmeichelovy pravé tyče a s jakýmkoli postupným útokem si domácí obrana zvládala bez větších potíží poradit. První půle tak skončila vedením Foxes 1:0.

Po změně stran sice v mírné převaze pokračovali hosté, avšak v permanenci byl místo Schmeichela znovu Iker Casillas. Španělský brankář se musel krátce před uplynutím hodiny hry bleskově položit k zemi a vyškrábnout pohotovou přízemní ránu Mahreze. V posledních týdnech však Leicesteru dělají velké potíže standardní situace a z jedné málem udeřilo i Porto. Pinballově tečovaný míč však k úlevě domácích skončil nad břevnem.

Čtvrthodinu před koncem protáhl Kaspera Schmeichela dalekonosnou ranou Miguel Herrera, ovšem víc než roh z této akce hosté nevytěžili. Nejblíže mělo Porto k vyrovnání sedm minut před koncem, kdy Schmeichelem vyboxovaný centr přistál u nohou Corony, jenž z voleje napálil míč na bránu, avšak jeho rána se odrazila od přední tyče zpět do hry. Portu zkrátka nebylo přáno a navzdory masivnímu závěrečnému tlaku již obrana Leicesteru odolala až do konce. S výtečným skóre 4:0 a šesti body na kontě tak Foxes míří suverénně za postupem.

Autor: Martin Kantor